RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Psychiczne tortury”. Pozwali syna i synową, bo nie doczekali się wnuków

Straty moralne i finansowe oszacowalno bardzo skrupulatnie (fot. Shutterstock)
Straty moralne i finansowe oszacowalno bardzo skrupulatnie (fot. Shutterstock)

Sajneev Prasad Sinha i jego żona Sadhana są bardzo rozżaleni tym, że ich 35-letni syn Sagar, choć ożenił się już sześć lat temu, wciąż nie ma dzieci. I dłużej nie chcą czekać bezczynnie. Małżonkowie złożyli właśnie pozew do sądu, w którym domagają się od syna i synowej odszkodowania.

Dostał od ojca fortunę. Pozwał go, bo chciał więcej

David i Angie Dawes z Wielkiej Brytanii w 2011 r. wygrali 101 milionów funtów w loterii Euromillions. Okazali się dobrymi rodzicami i dali swojemu...

zobacz więcej

Małżonkowie domagają się odszkodowania w wysokości 50 milionów rupii (ok. 3 miliony złotych). Pozwani mogą uniknąć zapłaty tych wysokich roszczeń – wystarczy, że w ciągu roku spłodzą dziecko.

Choć cała sprawa może wydawać się zabawna, to argumenty zawarte w pozwie są bardzo poważne. Sajneev Prasad Sinha i jego żona Sadhana przekonują w piśmie złożonym do sądu w mieście Haridwar, że poświęcili dla wychowania syna swoje marzenia i mnóstwo pieniędzy, a on naraża ich na cierpienie, nie dając im upragnionego wnuka. Twierdzą, że na wykształcenie i zapewnienie dobrej przyszłości Sagarowi wydali wszystkie oszczędności, a nawet się zadłużyli. Nie skąpili na nic – opłacili mu kurs pilota w Stanach za 65 tys. dolarów, sfinansowali huczne wesele w pięciogwiazdkowym hotelu i podróż poślubną do Tajlandii. W zamian oczekiwali jedynie tego, że syn i synowa obdarzą ich wnukiem. Tymczasem mija sześć lat od ślubu, a Sagar i jego żona Shubhangi ani myślą o dzieciach.

„Zrezygnowaliśmy z naszych marzeń, aby go wychować. Zaciągnęliśmy nawet pożyczkę w wysokości 2 milionów rupii na jego edukację. Ale pomimo wszystkich naszych wysiłków, syn i jego żona zadają nam psychiczne tortury, nie dając nam wnuka. Ludzie ciągle nas o to pytają, co sprawia kolejne cierpienie” – piszą w pozwie, do którego dotarł dziennik „The National”.

Straty moralne i finansowe państwo Prasad Sinha oszacowali bardzo skrupulatnie. Ich adwokat Arvind Kumar Srivastava stwierdził, że jego klienci wydali na wszelkie potrzeby swojego syna w sumie około 25 milionów rupii, więc teraz żądają zwrotu tej kwoty. Kolejne 25 milionów rupii ma być zadośćuczynieniem za cierpienie, na jakie ich naraził. „Marzeniem każdego rodzica jest zostać dziadkiem. Moi klienci czekają na to od lat. Próbowali przekonać syna i jego żonę, ale ci są obojętni na ich prośby. Państwo Prasad Sinha są zrozpaczeni, że umrą, nie doczekawszy wnuka. Dlatego zażądali odszkodowania za psychiczne znęcanie się nad nimi” – powiedział w rozmowie z "The National" prawnik.

Pozew zostanie rozpatrzony przez sąd 15 maja. Sagar i jego żona mogą załatwić sprawę polubownie – wystarczy, że w ciągu roku doczekają się dziecka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej