RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał z Władimirem Putinem

Władimir Putin, Olaf Scholz (fot. Kremlin Press Office/Anadolu/Getty)
Władimir Putin, Olaf Scholz (fot. Kremlin Press Office/Anadolu/Getty)

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał w piątek telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Później kanclerz poinformował na Twitterze, że podczas „długiej rozmowy” zwrócił Putinowi uwagę, że „na Ukrainie musi jak najszybciej dojść do zawieszenia broni”.

Przechwycona rozmowa rosyjskiego żołnierza. Tak doradzała mu żona

Ukraińskie służby specjalne przechwyciły i ujawniły kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. Kobieta radziła wojskowemu, żeby zrobił wszystko,...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Olaf Scholz napisał na Twitterze: „Trzy rzeczy z mojej dzisiejszej długiej rozmowy telefonicznej z Putinem: Na Ukrainie musi jak najszybciej dojść do zawieszenia broni. Twierdzenie, że rządzą tam naziści, jest fałszywe. Zwróciłem mu uwagę na odpowiedzialność Rosji za sytuację żywnościową na świecie”.

Dziennik „Bild” zwraca uwagę, że „już w piątek rano Scholz zapowiedział na posiedzeniu komisji obrony Bundestagu, że będzie chciał spróbować porozmawiać z Putinem”.

Po rozpoczęciu wojny Scholz kilkakrotnie rozmawiał telefonicznie z Putinem, ale potem kontakt się urwał. Według federalnego biura prasowego ostatnia rozmowa telefoniczna odbyła się 30 marca. Kilka dni później wyszła na jaw masakra w Buczy pod Kijowem – przypomina „Bild”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej