RAPORT

Pogarda

Gowin ogłosił, że obali PiS. Internauci: Marzy, żeby znów go przyjęli

Jarosław Gowin (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Jarosław Gowin (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Swoją dalszą obecność w polityce rozumiem jako dążenie do odsunięcia PiS-u od władzy – zapowiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jarosław Gowin. Jego wywiad cieszy się dużym zainteresowaniem. „A jakby PiS mnie przywrócił do koalicji, to dążyłbym do utrzymania władzy przez Zjednoczoną Prawicę” – żartują z lidera Porozumienia dziennikarze. Oceniają, że partia Gowina ma poparcie zbliżone do 0 proc. i wiele już w Polsce nie zwojuje.

PiS pracuje, opozycja baluje. Poseł z Lublina zmiażdżył konkurencję [RANKING]

Sylwester Tułajew to poseł Prawa i Sprawiedliwości z Lublina. Polityk jako jedyny z 460 parlamentarzystów od początku kadencji uczestniczył we...

zobacz więcej

Jarosław Gowin tłumaczył się lewicowemu dziennikowi, że był w rządzie, aby „blokować ewolucję obozu rządowego w stronę narodowego populizmu tak długo, jak to możliwe”.

Zapytany, czy drugi raz zagłosowałby w Sejmie tak samo jak wtedy, kiedy ważyły się losy Sądu Najwyższego, odpowiedział: „Nie, drugi raz tego samego bym nie zrobił”.

Zobacz także:  Najnowszy sondaż. Z kilkuset badanych na Porozumienie zagłosował... jeden

Gowin zaznaczył, że Platforma za mocno skręca w lewo, a w związku z tym nawiązanie współpracy z PiS-em było dobrym posunięciem.

„Natomiast kierunek rządów PiS-u coraz bardziej odchodził od kanonu europejskiej centroprawicy, a stawał się tym, co politolodzy nazywają narodowym populizmem” – ocenił.

Stoję dzisiaj po stronie opozycji. Swoją dalszą obecność w polityce rozumiem jako dążenie do odsunięcia PiS-u od władzy” – dodał.

„Głębia programowa level PO” – skomentował w sieci redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira. „Dzięki, Jarek, bez ciebie się nie uda” – zażartowała Anna Maria Żukowska z Lewicy. „OK, ustaw się pan w kolejce” – dodał publicysta Rafał Ziemkiewicz, a internauci ocenili, że po cichu Gowin marzy, by w „PiS-ie znów go przyjęli” i aby dostał jakieś stanowisko w rządzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej