RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wstrząsająca relacja zgwałconej Ukrainki. „Znaczyli domy białym materiałem”

Okrutne zbrodnie rosyjskich żołdaków (fot. arch.PAP/Abaca)
Okrutne zbrodnie rosyjskich żołdaków (fot. arch.PAP/Abaca)

Rosjanie znaczyli domy białym materiałem, by następnie gwałcić mieszkające tam kobiety – pisze brytyjski dziennik „The Times”, powołując się na zeznania gwałconej przez Rosjan 42-letniej Ukrainki.

Przechwycona rozmowa rosyjskiego żołnierza. Tak doradzała mu żona

Ukraińskie służby specjalne przechwyciły i ujawniły kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. Kobieta radziła wojskowemu, żeby zrobił wszystko,...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Mieszkająca we wsi w pobliżu Kijowa Wika wspomina słowa dowódcy rosyjskiego oddziału, który przyszedł do jej domu oznajmiając, że „jego chłopcy napili się już wódki i teraz chcą się trochę zabawić”.

Dodaje, że w tym momencie zrozumiała, dlaczego żołnierze kazali jej wcześniej oznaczyć swój dom zawieszonym na przedniej bramie białym materiałem.

Jak relacjonowała gazecie kobieta, na zamieszkałej przez nią ulicy zabito dwóch mężczyzn i zgwałcono, włączając ją samą, dwie kobiety.

Razem z nią do zaaranżowanego na siedzibę Rosjan we wsi domu zaprowadzono 41-letnią Nataszę. Obie kobiety wyciągnięto z domów, męża Nataszy postrzelono w szyję, na skutek czego mężczyzna zmarł.

– Zostałam na parterze budynku z 19-letnim Danią, zapytałam go, czy nie ma dziewczyny – opowiada Wika. – Powiedział, że ma, 17-letnią, ale całował ją jedynie w policzek, a mnie zatrzyma tutaj ze sobą, dopóki wszystkiego nie skończy– dodała.

– Nataszę na piętrze domu gwałcił 21-letni Oleg wraz z kolegami – powiedziała dziennikowi kobieta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej