RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przyleciała na własny ślub. Z lotniska trafiła do aresztu

30-letnia Polka, która przyleciała z Londynu do ojczyzny, by wziąć ślub (fot. Shutterstock)
30-letnia Polka, która przyleciała z Londynu do ojczyzny, by wziąć ślub (fot. Shutterstock)

30-letnia Polka, która przyleciała z Londynu do ojczyzny, by wziąć ślub, została zatrzymana na podkrakowskim lotnisku. Okazało się, że była poszukiwana listem gończym, więc najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Złodzieje katalizatorów wpadli na gorącym uczynku

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z...

zobacz więcej

– Tuż po wylądowaniu na krakowskim lotnisku kobieta usłyszała od funkcjonariuszy Straży Granicznej, że z powodu niestawienia się do zakładu karnego i ukrywania przed wymiarem sprawiedliwości wystawiono za nią list gończy, aby wyegzekwować nałożoną karę – przekazała SG.

Kłopoty z prawem zaczęły się trzy lata temu


Kłopoty 30–latki z prawem zaczęły się trzy lata temu: złamała przepisy kodeksu drogowego, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z motocyklem. Sąd nakazał jej wtedy zapłacenie 100 zł grzywny, czego kobieta nie zrobiła, w związku z czym nałożono na nią karę dwóch dni aresztu.

Kolejny raz przepisy złamała, jadąc samochodem w stanie nietrzeźwości, za co miała m.in. wykonywać prace społeczne. Polka wyjechała jednak do Wielkiej Brytanii, o czym nie poinformowała przydzielonego jej kuratora, w związku z czym sąd zastosował wobec niej karę zastępczą – 90 dni pozbawienia wolności.

Po kilku latach, kiedy przyszła panna młoda wylądowała na lotnisku w Balicach, gdzie planowała wziąć ślub, została zatrzymana.

– Niefrasobliwa Polka nie mogła uwierzyć, że postanowieniem sądu o obligatoryjnym wykonaniu zastępczej kary pozbawienia wolności, zaplanowana huczna uroczystość nie odbędzie się w ciągu najbliższych 92 dni, które ona sama spędzi w zakładzie penitencjarnym – podała SG.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej