RAPORT

Pogarda

Eurowizja 2022. Kiedy i o której godzinie zaśpiewa Krystian Ochman w finale? Gdzie oglądać?

Najnowsze

Popularne

Krystian Ochman wystąpi 14 maja w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Swoje utwory wykonają artyści reprezentujący 25 państw. Polak zaśpiewa w drugiej części koncertu, z numerem 23. Wielki finał rozpocznie się w sobotę o godz. 21. Występy będzie można śledzić w TVP1 i TVP Polonia oraz na vod.tvp.pl.

„Krystian Ochman zachwyci eurowizyjną publiczność, bo świetnie śpiewa”

Występ Krystiana może naprawdę zachwycić eurowizyjną publiczność. W tym roku w zasadzie ten występ ma skupiać uwagę widzów na Krystianie –...

zobacz więcej

Reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji na turyńskiej scenie w hali Palasport Olimpico wystąpi ponownie 14 maja z numerem 23. Oprócz Krystiana Ochmana wystąpią także: We Are Domi (Czechy), WRS (Rumunia), Maro (Portugalia), The Rasmus (Finlandia), Marius Bear (Szwajcaria), Alvan & Ahez (Francja), Subwoolfer (Norwegia), Rosa Linn (Armenia), Mahmood & Blanco (Włochy), Chanel (Hiszpania), S10 (Holandia), Kalush Orchestra (Ukraina), Malik Harris (Niemcy), Monika Liu (Litwa), Nadir Rustamli (Azerbejdżan), Jérémie Makiese (Belgia), Amanda Georgiadi Tenfjord (Grecja), Systur (Islandia), Zdob şi Zdub & Advahov Brothers (Mołdawia), Cornelia Jakobs (Szwecja), Sheldon Riley (Australia), Sam Ryder (Wielka Brytania), Konstrakta (Serbia), Stefan (Estonia).

Wielki finał rozpocznie się w sobotę o godz. 21.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman w finale. Kiedy i o której zaśpiewa?


Krystian Ochman zaśpiewa piosenkę „River”. To właśnie dzięki temu utworowi w lutym na koncercie eliminacji w Telewizji Polskiej pod hasłem: „Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję” został wybrany na reprezentanta Polski na konkursie Eurowizji w Turynie.

Zagraniczne media pozytywnie oceniają polskiego wokalisty. Według niektórych może ostatecznie zająć wysoką pozycję. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z naszych rozmów z dziennikarzem z Portugalii oraz z Włoch.

Krystian Ochman reprezentantem Polski w konkursie Eurowizji [WIDEO]

Muzyczna rywalizacja była zacięta. Decyzją telewidzów oraz jurorów Krystian Ochman piosenką „River” wygrał polskie eliminacje do 66. konkursu...

zobacz więcej

O wynikach Eurowizji 2022 zdecydują głosy jury i widzów. Nie można jednak głosować na reprezentanta własnego państwa. Polacy mogą oddać głos na Krystiana Ochmana, jeśli posiadają inny numer niż polski; pod warunkiem też, że numer, z którego wysyłają SMS-a należy do operatora komórkowego w państwie uczestniczącym w głosowaniu.

Wcześniej, w 2020 r. Ochman wygrał 11. edycję programu „The Voice of Poland”. Po zwycięstwie wydał singiel „Światłocienie”, który pozyskał dziesiątki tysięcy słuchaczy na platformach muzycznych. We wrześniu 2021 r. otrzymał Nagrodę Publiczności w ramach koncertu „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie tego samego roku wydał swój pierwszy album zatytułowany „Ochman”.

Gdzie oglądać finał Eurowizji 2022 w TV?


Finałowe występy 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie będzie można oglądać na TVP1, TVP Polonia i na www.vod.tvp.pl.

Gospodarzami wieczoru będą: Laura Pausini, Alessandro Catellan i Mika.

Zobacz także: Ochman: Podczas Eurowizji uczę się być bardziej opanowanym w pracy


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej