RAPORT

Pogarda

Złodzieje katalizatorów wpadli na gorącym uczynku

Moment zatrzymania uwieczniła policyjna kamera (fot. Policja lubuska)
Moment zatrzymania uwieczniła policyjna kamera (fot. Policja lubuska)

Najnowsze

Popularne

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z osobowego audi – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Pijana matka opiekowała się dziećmi. Grozi jej surowa kara

Policjanci zatrzymali w Oświęcimiu 43–latkę, która opiekowała się dwójką swoich dziewięcioletnich dzieci. Kobieta miała w organizmie 1,4 promila...

zobacz więcej

– Jednego z mężczyzn policjanci zauważyli pod samochodem, a drugi ukrył się przed nimi leżąc w pobliskich zaroślach. Moment zatrzymania uwieczniła policyjna kamera nasobna na mundurze jednego z funkcjonariuszy – powiedział Maludy.

Zatrzymani mężczyźni to 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 38-latek z powiatu krośnieńskiego (woj.lubuskie). Jeden z nich był wcześniej notowany. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora za co grozi od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia. Śledczy ustalają, czy nie mają na koncie innych podobnych przestępstw.

Nocne kradzieże katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na ulicach i osiedlach są od kilku miesięcy zmorą w wielu polskich miastach. Zielonogórscy policjanci prowadzą intensywne działania, aby zatrzymywać sprawców tych przestępstw na gorącym uczynku i takie zatrzymanie miało miejsce także kilka dni temu.

Złodzieje kradną katalizatory, by pozyskiwać z nich metale szlachetne takie jak pallad czy platyna w celu dalszej ich sprzedaży lub też sprzedają katalizatory jako części zamienne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej