RAPORT

Pogarda

Piotr Kraśko usłyszał zarzuty

Piotr Kraśko (fot. PAP/Artur Reszko)
Piotr Kraśko (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Prezenter TVN Piotr Kraśko w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał zarzuty za prowadzenie samochodu bez uprawnień – potwierdził portal tvp.info. Kraśko przyznał się do zarzucanego mu czynu, lecz nie złożył wyjaśnień.

Kraśko skazany. „Wygląda na to, że od lat bezprawnie jeździł samochodami”

„Wygląda na to, że Piotr Kraśko od sześciu lat bezprawnie jeździł samochodami” – twierdzi internetowy serwis dziennika „Super Express”. Sąd...

zobacz więcej

Informację o przedstawieniu Piotrowi Kraśce zarzutów (zgodził się na podawanie nazwiska) potwierdziła w rozmowie z nami rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Jak przekazała, zarzut dotyczy sytuacji z 19 sierpnia 2016 roku w miejscowości Myszyniec na Mazowszu.

– Prowadząc na drodze publicznej pojazd mechaniczny marki BMW, nie zastosował się do decyzji prezydenta Warszawy z 22 kwietnia 2014 r. o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii A i B – przekazała Skrzyniarz.

Piotr Kraśko przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie złożył wyjaśnień.

Za zarzucane mu czyny grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

To nie pierwszy raz, kiedy prezenter nie zastosował się do przepisów zabraniających mu prowadzić samochód.

W grudniu 2021 roku w mediach pojawiła się informacja, że Kraśko został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, pomimo tego, że nie miał do tego uprawnień. Został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tysiąca złotych oraz otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał. Media informowały wtedy, że dziennikarz miał już dwa razy odbierane prawo jazdy, w 2009 i 2014 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej