RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wesele w łodzi podwodnej? Teraz to możliwe

Łódź zabiera na pokład do 120 osób (fot. Materiały prasowe)
Łódź zabiera na pokład do 120 osób (fot. Materiały prasowe)

Holenderska firma specjalizująca się w budowaniu miniaturowych łodzi podwodnych stworzyła właśnie specjalny egzemplarz przeznaczony na imprezy. Łódź zabiera na pokład do 120 osób i jest reklamowana jako gadżet, który może zrewolucjonizować organizację przyjęć weselnych.

Mapy Google otrzymają nową funkcję: Podgląd pejzaży miejskich

Immersive View to nowa funkcja map Google, która ma zapewnić użytkownikom tej aplikacji cyfrowo renderowane, a przy tym niezwykle realistyczne...

zobacz więcej

Imprezowy statek firmy U–Boot Worx nazywa się Under Water Entertainment Platform, w skrócie UWEP. Ma ok. 27 m długości, 150 metrów kwadratowych powierzchni imprezowej, 14 dużych, wypukłych okien i przeszklony dziób. Może zanurzyć się na głębokość 200 metrów i jest klimatyzowany.

W centrum wnętrza o szerokości siedmiu metrów znajduje się owalny, podświetlony neonowymi lampami bar. Na dziobie jest podest, który może posłużyć orkiestrze lub DJ–owi, ale da się go też łatwo przekształcić w intymną lożę. Podwodna impreza na tej łodzi może trwać 18 godzin, bo tyle czasu UWEP może przebywać w zanurzeniu.

Worx Houtman, założyciel i dyrektor generalny firmy U–Boot Worx, przekazał w oświadczeniu, że jego zdaniem „UWEP wstrząśnie zarówno przemysłem podwodnym, jak i hotelarskim i będzie liderem na rynku podwodnych wydarzeń na zamówienie”. Firma chce wyprodukować więcej takich łodzi i szuka obecnie partnerów handlowych i lokalizacji. Mowa jest o oceanach, więc Bałtyk raczej odpada.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej