RAPORT

Wojna na Ukrainie

PiS zdecydowanie wygrywa z Platformą. Jest nowy sondaż

Na jakie poparcie mogą liczyć partie? (fot. PAP/Marcin Obara)
Na jakie poparcie mogą liczyć partie? (fot. PAP/Marcin Obara)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które ma 9 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Ile zarobił Trzaskowski? Jego zastępczyni prawie pół miliona

Warszawski ratusz pokazał oświadczenia majątkowe urzędników. Rafał Trzaskowski wykazał swoje zarobki i wymienił trzy mieszkania (79 m2 o szacowanej...

zobacz więcej

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 36 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni przeprowadzonym tydzień wcześniej.

Na drugą w tym zestawieniu Koalicję Obywatelską wskazało 27 proc. respondentów; bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem. Ostatnie miejsce politycznego podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, którą – tak jak poprzednio – popiera 12 proc. ankietowanych.

Lewica zyskała 1 pkt proc.; zajmuje czwarte miejsce z 9-proc. poparciem. 8 proc. wskazało na Konfederację (bez zmian). Polskie Stronnictwo Ludowe w tym sondażu ma 4 proc. (1 pkt proc. więcej niż poprzednio).

Kukiz‘15 cieszy się poparciem 2 proc. wyborców. Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc. – o dwa punkty proc. mniej niż tydzień temu.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 6 maja do 9 maja. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1067 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej