RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanie zaatakowali centrum pomocy humanitarnej pod Charkowem

Zbrodnie wojenne Rosjan (fot. FB/Дергачівська міська рада)
Zbrodnie wojenne Rosjan (fot. FB/Дергачівська міська рада)

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na dom kultury w mieście Dergacze pod Charkowem, w którym znajdowało się centrum pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej – poinformowała tamtejsza rada miejska na Facebooku.

Podoliak o Rosjanach: Kradną sedesy, a przydałoby im się lustro

Rosjanie tkwią w przekonaniu, że prowadzą wojnę z nazistami. W rzeczywistości sami ideologicznie są spadkobiercami nazistów – mówi w rozmowie z...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Do ataku doszło w nocy z czwartku na piątek na przedmieściach Charkowa. Rada Degraczy przekazała w oświadczeniu, że rosyjscy okupanci zniszczyli Dergaczowski Dom Kultury, w którym dystrybuowano pomoc humanitarną.

Poinformowano, że w związku z nalotem pomocy humanitarna nie będzie udzielana w najbliższych godzinach. „Rozwiązujemy problemy logistyczne i poinformujemy o dalszych działaniach” – zaznaczono. Podkreślono, że obiekt nie miał nic wspólnego z infrastrukturą wojskową.

Wcześniej władze podawały, że w wyniku bombardowania miasta zginęły dwie osoby, a cztery kolejne zostały ranne, z czego dwie to lekarze. Wszystkie ofiary to cywile.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej