RAPORT

Wojna na Ukrainie

Podstępna akcja Rosjan. Ukryli bombę w pianinie dziewczynki

Darina i jej rodzice żyją (fot. EPA/OLEG PETRASYUK, PAP/EPA, zdjęcie udostępnione przez matkę Dariny - theclaquers)
Darina i jej rodzice żyją (fot. EPA/OLEG PETRASYUK, PAP/EPA, zdjęcie udostępnione przez matkę Dariny - theclaquers)

Ponad miesiąc temu rosyjscy okupanci opuścili obwód kijowski. W Buczy zostawili po sobie tysiące zamordowanych osób i potworne zniszczenia. Ludzie próbują jednak wracać do w miarę normalnego życia. Gdy rodzina 10-letniej Dariny przyjechała do opuszczonego wcześniej mieszkania odkryli, że Rosjanie nie tylko zniszczyli różne przedmioty. Nawet po opuszczeniu lokalu próbowali brutalnie zamordować jego właścicieli.

Ukraińcy dostali polskie karabinki Grot. Są zachwyceni, nagrali film

Żołnierz ukraińskiej armii testuje lekki i poręczny natowski karabinek. To polski MSBS Grot C16A2, który jak wynika z filmu udostępnionego w sieci,...

zobacz więcej

Świat dowiedział się o zbrodniach, jakie Rosjanie popełniali w Buczy. Gdy dochodziło tam do masowych morderstw i tortur, rodzina Dariny postanowiła wyjechać.

Po wyzwoleniu tych terenów pierwszy do mieszkania wrócił ojciec dziewczynki. Dwukrotnie wzywał saperów, by sprawdzili, czy lokal jest bezpieczny. Nic nie znaleziono.

Po pojawieniu się na miejscu całej rodziny jedna z osób zaczęła naciskać klawisze pianina. To instrument 10-letniej Dariny, która gra na nim z sukcesami – czego dowodzą ustawione w pokoju medale i puchary.

Zobacz także:   Rosyjska propaganda pobiła samą siebie. Twierdzą, że Biden żąda ukraińskiego zboża

Ukraińcy widzieli, że okupanci podeptali tradycyjne ukraińskie haftowane koszule, podarli plakat ulubionego zespołu popowego 10–latki z autografami oraz ukradli akordeon. Dopiero, gdy jedna z osób położyła palce na klawiszach pianina, matka zorientowała się, że coś jeszcze jest nie tak.

Okazało się, że w instrumencie zainstalowano ładunek wybuchowy. Było o krok od tragedii. Nie wiadomo, jakie zniszczenia mogła spowodować eksplozja bomby, ale z pewnością jedną z ofiar byłaby utalentowana 10-latka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej