RAPORT

Pogarda

Kurdej-Szatan z zarzutami. Aktorka wydała oświadczenie, pisze o „naturalnej reakcji”

Barbara Kurdej-Szatan (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Barbara Kurdej-Szatan (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty nieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, których nazwała „mordercami”. Aktorka nie przyznała się do winy. Kilka godzin po przesłuchaniu wydała oświadczenie. Liczy, że postępowanie zostanie szybko umorzone.

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty

Aktorka Barbara K.-Sz. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Kurdej-Szatan (zgodziła się na podawanie nazwiska) została w czwartek przesłuchana w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, o czym jako pierwszy informował portal tvp.info.

Jak potwierdzała rzeczniczka tej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz, aktorka usłyszała zarzut „tego, że 4 listopada 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy” wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej.

Zarzut dotyczy wpisu aktorki na Instagramie. – W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca oraz morderców” określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby – dodała Skrzyniarz.

Kurdej-Szatan nie przyznaje się do zarzutów


Kurdej-Szatan nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Kilka godzin po przesłuchaniu aktorka wydała oświadczenie, które zamieściła w mediach społecznościowych. Kobieta przekazała, że zgadza się na podawanie jej nazwiska i wizerunku.

Jest akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z. – dowiedział się portal tvp.info....

zobacz więcej

„Potwierdzam, że dzisiaj prokurator przedstawił mi zarzut zniesławienia funkcjonariuszy straży granicznej. Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia. Wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 r., który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci” – pisze aktorka.

„W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone. Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska” – dodała.

Na początku listopada zeszłego roku Barbara K.-Sz. opublikowała na Instagramie wpis. „To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała na Instagramie.

Później wpis skasowała i za niego przepraszała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej