RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sztab Generalny Ukrainy o niepowodzeniach Rosjan. Azowstal się broni

Kolejny dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę (fot. Getty Images)
Kolejny dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę (fot. Getty Images)

W najnowszym komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, opublikowanym w czwartek wieczorem, poinformowano, że wojska rosyjskie poniosły fiasko przy próbach umocnienia się na prawym brzegu rzeki Doniec w rejonie wsi Ołeksandriwka w obwodzie donieckim.

Obrońcy Azowstalu przeprowadzili kontratak

Doradca burmistrza Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował, że ukraińscy obrońcy fabryki Azowstal przeprowadzili kontratak mimo zablokowania...

zobacz więcej

Wg tych informacji również bez powodzenia Rosjanie szturmowali wieś Nowoseliwka w tym rejonie.

Na kierunku Siewierodoniecka, w obwodzie ługańskim, wojska rosyjskie prowadzą ofensywę w rejonie miejscowości Wojewodiwka. Na kierunkach Bachmut, Awdijiwka i Kurachowe prowadzą „działania ofensywne w celu poprawy swej sytuacji taktycznej, ale również bez powodzenia” – głosi komunikat.

Na kierunku Doniecka, będącego pod kontrolą separatystów, „okupanci stosowali moździerze, artylerię lufową, systemy rakietowe i prowadzili ostrzały rakietowe i lotnicze” umocnień ukraińskich – głosi oświadczenie sztabu.

Zaznaczono w nim, że nie milkną rosyjskie ostrzały, artyleryjskie i lotnicze, w Mariupolu w celu blokowania bronionych przez oddziały ukraińskie zakładów metalurgicznych Azowstal.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej