RAPORT

Wojna na Ukrainie

Uczniowie z Bocholt mogli napisać maturę dzięki włamaniu do sejfu

Emocje przed maturą są zawsze spore (fot. Shutterstock/Chinnapong)
Emocje przed maturą są zawsze spore (fot. Shutterstock/Chinnapong)

Jak nie dopuścić do tego, by ktoś przed maturą wykradł i udostępnił pytania? To proste - arkusze ezgaminacyjne należy trzymać w sejfie. O tym, że nie jest to rozwiązanie idealne, przekonali się nauczyciele i uczniowie z liceum Euregio w Bocholt w zachodnich Niemczech. W chwili, kiedy trzeba było rozpocząć egzamin, okazało się, że sejf się zaciął. Sytuację uratowali strażacy, którzy rozpruli drzwi pancernej skrytki.

Niemieccy uczniowie pochowali szkielet kobiety. Służył im jako pomoc naukowa

Licealiści w zachodnioniemieckim mieście Schleiden złożyli do grobu osobliwą pomoc naukową, która służyła tam do nauki biologii od 1952 roku. To...

zobacz więcej

Emocje przed maturą są zawsze spore, ale w tym roku w liceum Euregio w Bocholt wyjątkowe. Wszystko dlatego, że egzamin stanął pod znakiem zapytania. Jak podaje AFP, gdy uczniowie w napięciu czekali na rozdanie arkuszy z pytaniami, okazało się, że nauczyciele nie mogą otworzyć sejfu, w którym przechowywane były dokumenty. Na pomoc wezwano straż pożarną.

Strażacy przyjechali do szkoły błyskawicznie i równie szybko stwierdzili, że zamek się zaciął, więc sejfu nie da się normalnie otworzyć. Postanowili go więc rozpruć przy użyciu ciężkiego sprzętu. Działali na tyle sprawnie, że po niespełna godzinie uczniowie mogli przystąpić do pisania egzaminu.

Nauczyciele udaną akcję strażaków nagrodzili entuzjastycznymi brawami. Ale już uczniowie byli mniej zadowoleni. "Niektórzy pewnie woleliby mieć ten słoneczny dzień wolny" - powiedział w rozmowie z AFP rzecznik straży pożarnej w Bocholt, Matthias Hanne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej