RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Znaczek z Zełenskim za 500 zł? Poczta Polska wyjaśnia

Znaczek z Zełenskim ostał zamówiony w ramach usługi „Mój Znaczek”.(fot. Twitter)
Znaczek z Zełenskim ostał zamówiony w ramach usługi „Mój Znaczek”.(fot. Twitter)

W mediach społecznościowych pojawiły się w czwartek informacje o polskim znaczku pocztowym z wizerunkiem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Sprawę skomentował już rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski. Wyjaśnił, że znaczek został zamówiony przez indywidualnego klienta w ramach dostępnej usługi i nie ma go w sprzedaży.

Propaganda Putina próbuje uderzać w Polskę. Ważny apel RCB

„Zachowaj spokój i sięgaj tylko po informacje z wiarygodnych źródeł” – zaapelowano do Polaków na profilach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa....

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

O wydaniu w Polsce znaczka pocztowego z portretem Zełenskiego poinformowała na Twitterze NEXTA, białoruski kanał i formacyjny. Według portalu UkraineWorld znaczek miałby kosztować 500 zł, a dochód z jego sprzedaży byłby przekazywany na cele humanitarne. Okazuje się jednak, że to nieporozumienie.

Do sprawy odniosła się już Poczta Polska. Rzecznik prasowy Daniel Witowski wyjaśnił na Twitterze, że znaczek z prezydentem Zełenskim powstał w ramach usługi „Mój Znaczek” na zamówienie indywidualnego klienta.

Usługa „Mój Znaczek” pozwala na zaprojektowanie znaczka według własnego pomysłu. Takie znaczki należą do osoby, która je zamówiła i nie są sprzedawane przez Pocztę Polską.

Według informacji Poczty Polskiej zamieszczonych na stronie usługi, wartość nominalna jednego znaczka odpowiada opłacie za przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną w obrocie krajowym. Z takimi znaczkami można wysyłać np. korespondencję firmową czy też zaproszenia na ślub lub inną ważną uroczystość.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej