RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pieniądze na sport. Ruszył nabór wniosków

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie aktywności sportowych (fot. PAP/Leszek Szymański)
Rusza nabór wniosków o dofinansowanie aktywności sportowych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Do zdobycia jest nawet 15 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów. To oferta dla stowarzyszeń i fundacji, klubów i związków sportowych, uczniowskich klubów sportowych oraz ludowych zespołów sportowych.

Ponad pięć tysięcy ośrodków sportowych otrzyma wsparcie z Programu Klub

Rząd przeznaczy w ramach Programu Klub ponad 57 milionów złotych na dofinansowanie 5131 ośrodków sportowych na terenie całej Polski – poinformowano...

zobacz więcej

Można już składać wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów w ramach nowego programu prewencyjnego „Dobrej Drużyny PZU”. Do zdobycia jest do 15 tysięcy złotych. Czas na składanie wniosków mija 30 czerwca.

Dobra Drużyna PZU to program, którego celem jest wspieranie sportu wśród dzieci i młodzieży. Ambasadorką akcji jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie internetowej programu www.dobradruzynapzu.pl.

„O przyznaniu środków nie decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba uzyskanych w procedurze oceny punktów. Na ich podstawie stworzony zostanie ranking, który wyłoni beneficjentów programu prewencyjnego. Zakwalifikowane podmioty zostaną podzielone według trzech progów przyznanego dofinansowania: 5 000 zł, 10 000 zł i 15 000 zł” – wynika z komunikatu ubezpieczyciela.

Środki można przeznaczyć na: zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów, organizację zawodów, udział w turniejach i zawodach sportowych, organizację zawodów lub inne koszty związane z organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.
–Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego z naszym programem prewencyjnym będziemy docierać zarówno do dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Wierzę, że przyczyni się on do wzrostu aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz wychowania przyszłych mistrzów – mówi prezes PZU, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła cytowana w komunikacie PZU.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej