RAPORT

Prorosyjska era Tuska

PiS pracuje, opozycja baluje. Poseł z Lublina zmiażdżył konkurencję [RANKING]

Sylwester Tułajew z PiS (fot. PAP/Leszek Szymański)
Sylwester Tułajew z PiS (fot. PAP/Leszek Szymański)

Sylwester Tułajew to poseł Prawa i Sprawiedliwości z Lublina. Polityk jako jedyny z 460 parlamentarzystów od początku kadencji uczestniczył we wszystkich głosowaniach… a było ich już ponad 5 tys. – Jestem dumny, ale też czynię to z pokorą – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Tułajew. Co ciekawe, w pierwszej pięćdziesiątce tego zestawienia jest aż 47 polityków PiS i zaledwie trzej przedstawiciele opozycji. Wśród sejmowych „leniuchów” brylują z kolei posłowie Konfederacji.

Konfederacja i Hołownia w tarapatach. Prof. Chwedoruk o tym, czy się podniosą

Polska 2050 notuje najniższe poparcie od powstania, a Konfederacja z dwucyfrowych wyników spada w okolice progu wyborczego. Prof. Rafał Chwedoruk z...

zobacz więcej

Od początku kadencji w Sejmie odbyło się 5721 głosowań. Tylko jeden z 460 parlamentarzystów z całej Polski za każdym razem zabrał głos w danej sprawie.

Były samorządowiec i wiceszef MSWiA otwiera ranking, który zdominowali politycy PiS. Sylwester Tułajew wyprzedza w tym zestawieniu swojego partyjnego kolegę Roberta Warwasa (jego wynik obecności na głosowaniach to 99.98 proc.). Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują ex aequo… również posłowie PiS: Joanna Borowiak, Piotr Kaleta i Tomasz Zieliński. Ich skuteczność to według oficjalnej strony Sejmu 99.97 proc.

Zobacz także:   Ponad 100 debat i rezolucji o blokowanie Polsce pieniędzy. „Wszystkie na wniosek partii Tuska”

Portal tvp.info: Panie pośle, stuprocentowa obecność na głosowaniach to ewenement w polskim Sejmie. Jak pan to zrobił?

Sylwester Tułajew: Przede wszystkim czujność i to, o czym zawsze była mowa, czyli że głosowania naprawdę są bardzo ważne i należy ich pilnować. Ja traktuje je poważnie i stąd ten wynik.

Portal tvp.info: Nigdy nie stoi pan w korkach ani nie choruje?

(Śmiech) Fakt, że przez dłuższy czas posiedzenia prowadzono zdalne sprawiał, iż głosowania były wolniejsze i spokojniej można było się nad nimi skoncentrować. Teraz są o wiele szybciej przeprowadzane i jest to trudniejsze, ale udało się. Dla mnie kwestia odpowiedzialności za wykonywanie mandatu i pełnienie funkcji posła jest bardzo ważna. Bardzo się cieszę, jestem dumny, ale też czynię to z pokorą.

Syn Wałęsy: Ojciec nie potrzebuje matury, ma 70 doktoratów

Tysiące polskich uczniów od początku maja pisze kolejne egzaminy maturalne. Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Wałęsa skomentował fakt, że jego...

zobacz więcej

Portal tvp.info: Da pan radę dociągnąć do końca kadencji z tą „setką”?

Zrobię wszystko, żeby tak się stało. Bardzo mi zależy, aby utrzymać to do samego końca. Z punktu widzenia posła udział na głosowaniach, posiedzeniach komisji oraz praca w biurze poselskim są kluczowe. Traktuję to jako swój obowiązek i nic nadzwyczajnego. Zrobię wszystko, żeby utrzymać ten wynik do końca, chociaż nie będzie to proste.

Portal tvp.info: A dlaczego?

Głosowania w Sejmie odbywają się bardzo szybko. Często zabranie głosu w każdej ze spraw jest trudne. Nie zmienia to faktu, że zrobię wszystko, aby z takim wynikiem dotrwać do końca kadencji.

Portal tvp.info: W pierwszej dziesiątce rankingu są wyłącznie politycy PiS-u, a w pierwszej setce doliczyłem się tylko 20 osób z opozycji.

To pokazuje, że wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości jest determinacja, aby odpowiedzialnie podchodzić do realizacji mandatu. Można też odnieść wrażenie, że opozycja częściej krzyczy, niż pilnuje pracy w Sejmie.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia:


Propaganda Putina próbuje uderzać w Polskę. Ważny apel RCB

„Zachowaj spokój i sięgaj tylko po informacje z wiarygodnych źródeł” – zaapelowano do Polaków na profilach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa....

zobacz więcej

Kto nie pracuje?Pojawia się też pytanie, kto z posłów w Sejmie pracuje najmniej. Tutaj rekordzistą jest polityk Konfederacji. Grzegorz Braun wziął udział zaledwie w 65.15 proc. głosowań i jest zdecydowanym „liderem” wśród tych, którym głosować raczej się nie chce.

Co ciekawe, w najgorszej „dwudziestce” jest aż czterech kolegów posła Brauna. To posłowie Berkowicz, Bosak, Kulesza oraz Korwin-Mikke.

Wyjątkowo mało głosowań mają także m.in.: Zbigniew Ziobro (82.14 proc.), Joanna Mucha (86.40 proc.), Sławomir Nitras (89.30 proc.), czy Katarzyna Piekarska (89.53 proc.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej