RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijana matka opiekowała się dziećmi. Grozi jej surowa kara

Matka miała w organizmie 1,4 promila alkoholu (fot. Shutterstock)
Matka miała w organizmie 1,4 promila alkoholu (fot. Shutterstock)

Policjanci zatrzymali w Oświęcimiu 43–latkę, która opiekowała się dwójką swoich dziewięcioletnich dzieci. Kobieta miała w organizmie 1,4 promila alkoholu. Grozi jej do pięciu lat więzienia – podała policja.

Nie chciała zapłacić za kurs. Gdy biła taksówkarza, podeszli policjanci

Dwójka policjantów, która po zakończonej służbie wracała do domu, zareagowała, kiedy zobaczyła, jak pasażerka taksówki bije kierowcę....

zobacz więcej

Rzeczniczka oświęcimskich policjantów asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że o sytuacji funkcjonariusze dowiedzieli się w poniedziałek wieczorem dzięki anonimowemu zgłoszeniu.

– Na miejsce skierowano patrol. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 43-latkę, pod której opieką znajdowało się dwoje 9-letnich dzieci. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana – powiedziała.

Jurecka wskazała, że dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

– Wobec 43–latki, która miała obowiązek opiekować się dziećmi, wszczęliśmy postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu – zaznaczyła policjantka.

Policja przekazała wszystkie materiały sprawy do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci.

10-latek uciekł przed przemocą na policję. Jest wyrok

10-latek przed znęcaniem i przemocą w domu uciekł na komisariat policji w Luboniu; tam szukał pomocy. Matka i ojczym chłopca zostali oskarżeni o...

zobacz więcej

– Wniosek zostanie przekazany również do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu. Istnieje podejrzenie, że zaniedbanie, którego dopuściła się matka, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu – dodała Jurecka.

Rzecznik zaapelowała o reakcję w przypadkach przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

– Wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – podkreśliła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej