RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Orkowie” próbowali uciekać w popłochu. Gwardia Narodowa publikuje nagranie z drona

Zginęło kilku Rosjan (fot. https://ngu.gov.ua/)
Zginęło kilku Rosjan (fot. https://ngu.gov.ua/)

Artylerzyści ukraińskiej Gwardii Narodowej uderzyli w rosyjskie wojska, które próbowały ukryć się za budynkiem mieszkalnym w obwodzie charkowskim. Dowództwo Operacyjno-Terytorialne opublikowało też nagranie z drona, na którym widać moment ataku na „orków”.

Duże straty rosyjskich wojsk. Najnowsze dane

Od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły ok. 26 650 żołnierzy – poinformował w czwartek, w 78. dniu wojny, sztab generalny Sił...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Ukraińskie wojsko zniszczyło pozycje Rosjan, które założyli obok jednego z prywatnych domów w obwodzie charkowskim. Na nagraniu widać moment zniszczenia haubicoarmaty 2A65 Msta-B i amunicji. Według dowództwa w ostrzale zginęło kilku rosyjskich żołnierzy.

„Okupanci nadal ukrywają sprzęt w pobliżu cywilnych domów Ukraińców, rozmieszczają tam swoje bazy, a co najgorsze ostrzeliwują spokojne tereny obwodu charkowskiego. Dzięki profesjonalizmowi artyleryjskich wojowników jesteśmy w stanie ich bezwzględnie wypędzić” – podkreśla dowództwo.Gwardia Narodowa bierze udział w działaniach obronnych na kierunkach operacyjnych: donieckim, charkowskim, sumskim, we wschodniej części taurydzkiego oraz w rejonie rzeki Boh. Prócz tego realizuje działania na granicy z Białorusią. Gwardia Narodowa Ukrainy to formacja zbrojna podporządkowana resortowi spraw wewnętrznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej