RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ponad pół miliona Rosjan straci pracę. Kraj Putina upadnie?

Problemy ekonomiczne Rosji (fot. Mihail Siergiejevicz/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Problemy ekonomiczne Rosji (fot. Mihail Siergiejevicz/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Po inwazji Rosji na Ukrainę i wycofaniu się z rosyjskiego rynku zachodnich firm kraj Władimira Putina przeżywa bardzo trudne chwile. „Nieszczęśliwa” liczba Kremla to w tej chwili 100 tys. Mniej więcej tyle osób straciło już pracę. Kolejne 100 tys. wysłano na nieplanowany urlop, a następne 100 tys. uciekło już z kraju. Inflacja szybuje, a perspektywy są jeszcze gorsze niż obecny, wymykający się spod kontroli chaos.

Szokujący film i łzy. Rosjanie strzelają cywilom w plecy [WIDEO]

Amerykańska stacja CNN ujawniła nagranie z ukraińskiego monitoringu. Na filmie widać, jak rosyjscy okupanci strzelają cywilom w plecy. To ewidentny...

zobacz więcej

Tatiana Michajłowa, ekonomistka wykładająca w Rosyjskiej Szkole Ekonomicznej w Moskwie i cytowana przez Deutsche Welle, zwraca uwagę, że sankcje będą miały długofalowe skutki i spowodują wykluczenie Rosji z globalnych łańcuchów produkcyjnych. Doprowadzą również do izolacji i zacofania technologicznego.

Z Rosji już wycofały się setki światowych firm, które nie zgadzają się na współpracę z reżimem mającym na rękach krew niewinnych Ukraińców.

Zobacz także:  Rosyjska propaganda pobiła samą siebie. Twierdzą, że Biden żąda ukraińskiego zboża

„Przemysł lotniczy już teraz alarmuje, że w ciągu sześciu miesięcy zabraknie mu części zamiennych” – czytamy, a takie same problemy mają branża motoryzacyjna czy kluczowy w tej chwili dla Rosji przemysł zbrojeniowy.

W grudniu bezrobocie w Rosji wyniesie rekordowe 9,6 proc. Z kraju chce wyjechać tysiące młodych programistów.

Ukraińcy dostali polskie karabinki Grot. Są zachwyceni, nagrali film

Żołnierz ukraińskiej armii testuje lekki i poręczny natowski karabinek. To polski MSBS Grot C16A2, który jak wynika z filmu udostępnionego w sieci,...

zobacz więcej

„Największe redukcje miejsc pracy objęły sektory: motoryzacyjny, mass media, branżę rozrywkową i artystyczną, banki, marketing i reklamę, naukę, edukację oraz transport i logistykę” – informuje money.pl.

„Zamknięcie Ikei już spowodowało utratę 15 tys. miejsc pracy, a fabryka Renault-Nissan w Togliatti, która stanęła z powodu braku importowanych części, wysłała na przymusowe postojowe ponad 35 tys. pracowników. Produkcję wstrzymały również zakłady Avtodor, które montowały samochody marki BMW - to kolejne 3,5 tys. miejsc pracy. Holendersko-rosyjski potentat IT Yandex powiadomił swoich 12 tys. pracowników o ryzyku niewypłacalności” – dodano.

Zobacz także -> Rosyjscy taksówkarze będą inwigilować pasażerów

Według magazynu „Forbes” do końca tego roku pracę w Rosji może stracić ponad 600 tys. osób. Oznacza to, że z miesiąca na miesiąc Władimir Putin będzie miał coraz większe problemy, by uzasadnić swoim obywatelom, dlaczego muszą płacić tak wysoką cenę za jego imperialistyczne zapędy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej