RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Obrońcy Azowstalu przeprowadzili kontratak

Najnowsze

Popularne

Doradca burmistrza Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował, że ukraińscy obrońcy fabryki Azowstal przeprowadzili kontratak mimo zablokowania przez Rosjan podziemnych przejść pod kompleksem przemysłowym.

Czy Azowstal się jeszcze broni? Były dowódca pułku Azow przekazał informacje

Były dowódca ukraińskiego pułku Azow Maksym Żorin powiedział w środę, że wojska rosyjskie atakujące zakłady metalurgiczne Azowstal w Mariupolu...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„Najeźdźcy kontynuują ataki. Ich celem jest zablokowanie wyjść z podziemnych przejść, które wskazał im zdrajca. Niemniej obrońcy z Mariupola przeprowadzają kontrataki, ryzykując wszystko. Nie ma słów na opisanie ich bohaterstwa” – napisał Petro Andriuszczenko na Telegramie.

Przypomniał, że władze Ukrainy zaoferowały Rosjanom wymianę jeńców w zamian za ewakuację poważnie rannych żołnierzy z terenu fabryki Azowstal.

Wcześniej wicepremier Ukrainy Irina Wereszczuk poinformowała, że nie ma militarnej możliwości odblokowania obleganego kompleksu przemysłowego, który jest ostatnim bastionem sił ukraińskich w Mariupolu. Dodała, że obrońcy nie mają zamiaru się poddać, natomiast Rosjanie nie zgadzają się na ich ewakuację.

Zobacz także: Na Azowstal znowu ruszyły czołgi


Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 78 dni. Ofensywa sił rosyjskich skupia się na wschodzie i południu kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej