RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mapy Google otrzymają nową funkcję: Podgląd pejzaży miejskich

Zdjęcia z kombinacji wygenerowanych wizualizacji i zdjęć Google Street View (fot. Google)
Zdjęcia z kombinacji wygenerowanych wizualizacji i zdjęć Google Street View (fot. Google)

Immersive View to nowa funkcja map Google, która ma zapewnić użytkownikom tej aplikacji cyfrowo renderowane, a przy tym niezwykle realistyczne widoki fragmentów miast. Ciekawscy zajrzą też do wnętrz restauracji, „jakby faktycznie się tam znaleźli”, zapowiedział w trakcie wydarzenia Google I/O 2022 Sundar Pichai, dyrektor generalny spółki Alphabet, należącej do technologicznego giganta.

Owiane tajemnicą rosyjskie tajne obiekty do obejrzenia w Google Maps

Serwis Google Maps pokazał w maksymalnej rozdzielczości strategiczne i wojskowe obiekty znajdujące się na terenie Federacji Rosyjskiej. Do tej pory...

zobacz więcej

Zdjęcia zawarte w Immersive View pochodzą z kombinacji wygenerowanych komputerowo wizualizacji satelitarnych i zdjęć Google Street View. „Dzięki naszemu nowemu, wciągającemu widokowi będziesz mógł doświadczyć, jak wygląda okolica, punkt orientacyjny, restauracja lub popularne miejsce” – zapewniła w oświadczeniu Miriam Daniel, wiceprezes Google Maps.

Oznacza to, że w ramach nowej funkcji użytkownicy będą mogli zobaczyć, jak wyglądają różne obszary miejskie o różnych porach dnia i w różnych warunkach pogodowych. Dodatkowo da się „zjechać” na poziom ulicy, by odkrywać różne miejscowe atrakcje.

Funkcja będzie dostępna na prawie wszystkich telefonach i urządzeniach cyfrowych. Najpierw w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio. W innych miastach – „wkrótce”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej