RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

10-latek uciekł przed przemocą na policję. Jest wyrok

„Uciekłem. Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś. Do widzenia” (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
„Uciekłem. Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś. Do widzenia” (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Najnowsze

Popularne

10-latek przed znęcaniem i przemocą w domu uciekł na komisariat policji w Luboniu; tam szukał pomocy. Matka i ojczym chłopca zostali oskarżeni o znęcanie. Teraz sąd w Poznaniu skazał ojczyma na pięć lat więzienia, a matkę na rok z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na pięć lat. Wyrok nie jest prawomocny.

10-latek przetrzymywany w skrzyni przez kilka dni. Porywacze zatrzymani

Policja zatrzymała 50-latka i jego partnerkę podejrzanych o uprowadzenie chłopca w styczniu tego roku. Idącego do szkoły 10-latka porwano z...

zobacz więcej

Sędzia Krzysztof Kaźmierski podkreślił w uzasadnieniu wyroku, że oskarżony Robert H. „urządził piekło małoletniemu”. Dodał, że chłopiec przez lata nie miał w nikim żadnego wsparcia. Decyzję o szukaniu przez chłopca pomocy w komisariacie policji sędzia nazwał „aktem odwagi”.

Pod koniec kwietnia zeszłego roku 10-letni wówczas chłopiec przybiegł w kapciach, niedbale ubrany na komisariat policji w podpoznańskim Luboniu. Funkcjonariuszom powiedział, że od kiedy pamięta w domu przeżywał koszmar. Mówił, że stosowano wobec niego różne kary, był bity, źle traktowany. Uciekając z domu, chłopiec miał zostawić kartkę: „Uciekłem. Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś. Żałuję, że z wami jestem. Do widzenia”.

Zobacz także: Zabił kolegę siekierą, a zwłoki trzymał w łazience w Poznaniu. Jest wyrok


W sprawie zatrzymano ojczyma chłopca Roberta H. Sąd zdecydował, że 10-latek wraz z młodszym bratem trafią do rodziny zastępczej.

Kozłów. Ojciec skatował syna i jego kolegę metalową rurką. 10-latek nie żyje

W Kozłowie pod Miechowem (woj. małopolskie) doszło do tragedii. Nie żyje 10-letni chłopiec, pobity przez ojca swojego kolegi metalową rurką. Sprawę...

zobacz więcej

Prokuratura aktem oskarżenia objęła mężczyznę i matkę 10-latka. 44-letniemu Robertowi H. zarzucono fizyczne i psychiczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek oraz spowodowanie u chłopca uszkodzenia ciała.

Matka chłopca Katarzyna W.-H. odpowiadała za znęcanie się psychiczne i fizyczne. Robertowi H. groziła kara do 10 lat więzienia, z kolei kobiecie do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W trakcie śledztwa kobieta powiadomiła prokuraturę, że ona także była ofiarą domowej przemocy. Tę sprawę wyłączono do odrębnego postępowania.

Proces matki i ojczyma chłopca ruszył przed poznańskim sądem w grudniu. Sprawa ze względu na jej charakter i dobro dziecka toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej