RAPORT

Pogarda

Rosyjska propaganda pobiła samą siebie. Twierdzą, że Biden żąda ukraińskiego zboża

Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykańscy dziennikarze śledzący na bieżąco propagandę w rosyjskich mediach państwowych piszą, że „rosyjska telewizja państwowa wymyśliła kolejną perełkę”. Media Władimira Putina wmawiają ludziom, że prezydent Joe Biden podpisał program „Lend-Lease Act”, bo chce przejąć całe ukraińskie zapasy zboża.

Ukraińcy dostali polskie karabinki Grot. Są zachwyceni, nagrali film

Żołnierz ukraińskiej armii testuje lekki i poręczny natowski karabinek. To polski MSBS Grot C16A2, który jak wynika z filmu udostępnionego w sieci,...

zobacz więcej

Wojska Władimira Putina nie potrafią pokonać ukraińskiej armii, a rosyjska propaganda dwoi się i troi w wymyślaniu kolejnych teorii spiskowych ws. państw Zachodu.

Najnowsza dotyczy decyzji Amerykańskiej Izby Reprezentantów, która zatwierdziła 40 mld dolarów pomocy dla Ukrainy. 

Zobacz także:   Lend-Lease dla Ukrainy. Izba Reprezentantów zatwierdziła jeszcze większą pomoc

Joe Biden w poniedziałek podpisał ustawę ożywiającą „Lend-Lease Act”, program z czasów drugiej wojny światowej, który pomógł pokonać Niemcy Hitlera, umożliwiając Waszyngtonowi szybsze wypożyczanie lub dzierżawienie sprzętu wojskowego sojusznikom USA.

Temat ten podjęto teraz w publicznej stacji telewizyjnej Federacji Rosyjskiej Rossija 1.

Ukraińcy odparli pięć rosyjskich ataków na wschodzie. Zniszczyli czołgi

Jak poinformowało na Facebooku dowództwo wojsk ukraińskich walczących na wschodzie kraju, w środę zniszczono sześć rosyjskich czołgów. Zginęło ok....

zobacz więcej

Transport przez Mołdawię?


„Twierdzą, że w zamian za Lend-Lease z Ukrainą Biden zażądał wszystkich zapasów zboża, które chce dla siebie i swojego najbliższego otoczenia” – napisała w sieci Julia Davis, amerykańska dziennikarka zajmująca się śledzeniem propagandy w rosyjskich mediach.

Zobacz także:   Ponad 100 debat i rezolucji o blokowanie Polsce pieniędzy. „Wszystkie na wniosek partii Tuska”

Z opublikowanego przez nią fragmentu programu wynika, że Avril Haines (dyrektor Wywiadu Narodowego w gabinecie prezydenta Joego Bidena) zabezpiecza już w tym celu szlaki przerzutowe przez Mołdawię.

Eksperci wielokrotnie podkreślają, że gdy rosyjska propaganda oskarża o coś państwa NATO, zazwyczaj sama się tego dopuszcza. Nie inaczej jest tym razem.

Jak potwierdził Zarząd Główny Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Rosjanie od kilku tygodni kradną i wywożą ukraińskie zboże.

Szokujący film i łzy. Rosjanie strzelają cywilom w plecy [WIDEO]

Amerykańska stacja CNN ujawniła nagranie z ukraińskiego monitoringu. Na filmie widać, jak rosyjscy okupanci strzelają cywilom w plecy. To ewidentny...

zobacz więcej

Chcą wywołać głód


Rosjanie kradną nie tylko zboże na zajętych terenach, ale także duże ilości warzyw: buraków, ziemniaków i kapusty. Żywność jest ładowana na ciężarówki i w eskorcie wojska wysyłana na Krym.

Pojawiają się także informacje, że część zrabowanego zboża jest nawet drogą morską eksportowana do Syrii.

– Od początku wojny na Ukrainie z okupowanych terytoriów do Rosji i na Krym wywieziono od 400 do 500 tys. ton zboża — poinformował we wtorek ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski.

Próbując wywołać głód, Rosjanie niszczą też ukraińskie zapasy żywności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej