RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje alerty drugiego stopnia

Niebezpieczna pogoda w czwartek (fot. PAP/EFE)
Niebezpieczna pogoda w czwartek (fot. PAP/EFE)

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przez burzami z gradem dla kilku województw wschodniej części Polski. Najbardziej niebezpieczne zjawiska pogodowe są prognozowane na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Podhalu; spodziewany jest wiatr w porywach do 95 km/h i opady deszczu do 20-25 mm.

Prognoza długoterminowa na wakacje. Jeden miesiąc znacznie chłodniejszy

IMGW opublikował długoterminową prognozę pogody na czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień 2022 r. Według synoptyków lato będzie w tym roku bardziej...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Według synoptyków intensywne zjawiska pogodowe wystąpią w południowo-wschodniej części kraju. Tam prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad.

W czwartek temperatura minimalna nad morzem wyniesie 13 st. C, w centrum 24 st. C. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, do 28 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, silny i porywisty. Nad morzem do 60 km/h z kierunków zachodnich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej