RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraińcy dostali polskie karabinki Grot. Są zachwyceni, nagrali film

MSBS Grot na Ukrainie (fot. twitter.com/UAWeapons)
MSBS Grot na Ukrainie (fot. twitter.com/UAWeapons)

Żołnierz ukraińskiej armii testuje lekki i poręczny natowski karabinek. To polski MSBS Grot C16A2, który jak wynika z filmu udostępnionego w sieci, w zupełności spełnia wymagania Ukraińców stawiających opór rosyjskim najeźdźcom. „Jak tam, Onet, podoba się?” – pytają internauci i przypominają, jak polski sprzęt był krytykowany w tekstach portalu należącego do zagranicznego koncernu Ringier Axel Springer.

Ukraińcy odparli pięć rosyjskich ataków na wschodzie. Zniszczyli czołgi

Jak poinformowało na Facebooku dowództwo wojsk ukraińskich walczących na wschodzie kraju, w środę zniszczono sześć rosyjskich czołgów. Zginęło ok....

zobacz więcej

Na dostępnym w sieci filmie karabinek jest testowany przez ukraińskiego żołnierza, który wyraża się o nim w samych superlatywach, docenia ergonomię i to, że karabinek jest lekki.

To nie pierwszy przypadek, gdy z pola walki na wschodzie dobiegają pozytywne informacje o polskiej broni. Wcześniej wiele ciepłych słów padało już na temat zestawów rakietowych PPZR Piorun oraz bezzałogowców FlyEye.

Zobacz także:   Ponad 100 debat i rezolucji o blokowanie Polsce pieniędzy. „Wszystkie na wniosek partii Tuska”

Tymczasem internauci, dziennikarze i politycy przypominają teksty pracowników polskojęzycznego portalu Onet kontrolowanego przez koncern Ringier Axel Springer Polska, w których przekonywano, iż polski karabinek automatyczny Grot „rdzewieje, przegrzewa się, a zapiaszczony – zacina”.

Nie wiadomo kto, jak, i ile karabinków Grot dostarczył Ukraińcom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej