RAPORT

Wojna na Ukrainie

Samolot ze 122 osobami na pokładzie zjechał z pasa startowego i stanął w ogniu [WIDEO]

Do katastrofy doszło podczas startu z międzynarodowego lotniska Czongking (fot. He Penglei/China News Service via Getty Images / Twitter/@toegiono)
Do katastrofy doszło podczas startu z międzynarodowego lotniska Czongking (fot. He Penglei/China News Service via Getty Images / Twitter/@toegiono)

Samolot pasażerski ze 122 osobami na pokładzie chińskich linii Tibet Airlines zjechał z pasa startowego i się zapalił – poinformowały władze. 40 osób zostało rannych, nie było ofiar śmiertelnych.

Katastrofa samolotu w Chinach. Na pokładzie było ponad 130 osób [WIDEO]

Boeing 737 linii China Eastern Airlines lecący z Kunmingu do Kantonu rozbił się w regionie Kuangsi na południu Chin; na pokładzie było 123...

zobacz więcej

Do katastrofy doszło podczas startu z międzynarodowego lotniska Czongking, w południowo zachodnich Chinach. Ranni, którym – jak podano – nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia, zostali przewiezieni do szpitala.

Maszyna ze 113 pasażerami i 9 członkami załogi miała wykonać lot krajowy z Czongking do Nyingczi w autonomicznym regionie Tybetu, na południowym zachodzie Chin. Początkowo podawano, ze samolot miał lecieć do stolicy regionu Lhasy.

„Podczas fazy startu załoga zauważyła nieprawidłowości i przerwała procedurę. Samolot zboczył z pasa startowego i został uszkodzony przez pożar” – głosi komunikat opublikowany przez Tibet Airlines.

Na zdjęciach przekazanych przez państwową telewizję CCTV widać maszynę w płomieniach stojącą na płycie lotniska i chmurę czarnego dymu.

To druga poważna katastrofa lotnicza w Chinach w okresie mniej niż dwóch miesięcy. 21 marca 132 osoby zginęły w prowincji Guangxi, na południu kraju, gdy z dotychczas nieznanych przyczyn rozbił się samolot pasażerski Boeing 737-800.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej