RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prawie miliard dolarów odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy wieżowca na Florydzie

Apartamentowiec Champlain Towers South zawalił się nagle rankiem 24 czerwca 2021r. (fot. Joe Raedle/Getty Images)
Apartamentowiec Champlain Towers South zawalił się nagle rankiem 24 czerwca 2021r. (fot. Joe Raedle/Getty Images)

Rodziny ofiar śmiertelnych zawalenia się apartamentowca na Florydzie 24 czerwca 2021 r. oraz osoby, które ucierpiały w katastrofie, ale ją przeżyły, zawarły wstępne porozumienie odszkodowawcze na sumę 997 mln dolarów – poinformował w środę reprezentujący ich adwokat.

Ataki nożowników w Marsylii. Wczoraj w szkole, dziś w galerii handlowej

Policja zastrzeliła mężczyznę, który uzbrojony w nóż pojawił się w jednej z galerii handlowych Marsylii. Funkcjonariusze użyli broni, kiedy...

zobacz więcej

Adwokat Harley S. Tropin ogłosił warunki ugody po posiedzeniu sądu okręgowego hrabstwa Miami-Dade pod przewodnictwem sędziego Michaela Hanzmanna.

Rekordowej wysokości porozumienie odszkodowawcze z towarzystwami ubezpieczeniowymi, deweloperami i innymi stronami, musi jeszcze uzyskać ostateczną akceptację.

Sam sędzia Hanzmann przyznał, że jest zaszokowany tak wysokim odszkodowaniem. – Sądzę, że to jest fantastyczne, to znacznie więcej niż przewidywałem – powiedział.

Liczący 12 pięter apartamentowiec Champlain Towers South (tzw. kondominium) w nadmorskiej miejscowości Surfside niedaleko Miam, zawalił się nagle rankiem 24 czerwca, niszcząc dziesiątki pomieszczeń mieszkalnych i grzebiąc ofiary pod zwałami gruzu. Śmierć poniosło wówczas 98 osób.

Ekipy ratownicze przez wiele tygodni przeszukiwały zwały betonu, najpierw poszukując ludzi, którzy mogli przeżyć a potem ciał ofiar.

Wśród przyczyn katastrofy wymienia się brak prac konserwacyjnych i zabezpieczających budynku a także sąsiednią budowę, która miała zdestabilizować apartamentowiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej