RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraina zajęła majątki firm należących m.in. do krewnych „kuma Putina”

Śledczy nie odpuszczają prorosyjskim oligarchom (fot. Evgenii Bugubaev/Anadolu Agency via Getty Images)
Śledczy nie odpuszczają prorosyjskim oligarchom (fot. Evgenii Bugubaev/Anadolu Agency via Getty Images)

Na wniosek ukraińskich śledczych łyczakowski Sąd Rejonowy we Lwowie zadecydował o zajęciu majątku przedsiębiorstw należących do krewnych prorosyjskich deputowanych: Wiktora Medwedczuka i jego współpracownika Tarasa Kozaka. Wśród zabezpieczonego mienia jest m.in. 11 budynków oraz 126 samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych.

Zaskakujące odkrycie służb w mieszkaniu gosposi Medwedczuka

470 tys. dolarów i 87 tys. euro znaleźli w trakcie rewizji mieszkania gospodyni prorosyjskiego polityka z Ukrainy Wiktora Medwedczuka...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Wiktor Medwedczuk został zatrzymany przez SBU na początku kwietnia. Był przebrany za ukraińskiego wojskowego i próbował dotrzeć do granicy z separatystycznym Naddniestrzem w Mołdawii.

Po zatrzymaniu skarb państwa przejął 154 aktywa należące do Medwedczuka i jego żony Oksany Marczenko. To m.in. domy, mieszkania, działki, samochody i jacht motorowy.

Medwedczuk, jeden z liderów zabronionej prorosyjskiej frakcji Opozycyjna Platforma-Za Życie, uważany jest za lobbystę interesów Rosji. Prezydent Rosji jest ojcem chrzestnym jego córki, dlatego polityk-renegat nazywany jest „kumem Putina”.

Zobacz także: Krezusi w ławach poselskich. Ukraińscy deputowani ujawnili majątki

Nowe nagranie z Medwedczukiem. Zwrócił się do Putina [WIDEO]

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nowe nagranie ze schwytanym prorosyjskim politykiem Wiktorem Medwedczukiem. Kum Putina – bo tak...

zobacz więcej

Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy poinformowało, że wciąż ustala majątek Medwedczuka oraz jego współpracownika Tarasa Kozaka. Śledztwo objęło także krewnych obu polityków.

Na wniosek SBI sąd zadecydował o zajęciu majątków sześciu przedsiębiorstw należących do tych osób. Zabezpieczono m.in trzy działki, 11 budynków przemysłowych i mieszkalnych (w tym 300-metrowy apartament w samym sercu Lwowa) oraz 126 samochodów osobowych i ciężarowych.

Zobacz także: Zełenski chce oddać Rosji schwytanego przyjaciela Putina. Ale nie za darmo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej