RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ataki nożowników w Marsylii. Wczoraj w szkole, dziś w galerii handlowej

Do ataków doszło dzień po dniu, ale policja ich nie łączy ze sobą (fot. Aurelien Morissard/IP3/Getty Images)
Do ataków doszło dzień po dniu, ale policja ich nie łączy ze sobą (fot. Aurelien Morissard/IP3/Getty Images)

Policja zastrzeliła mężczyznę, który uzbrojony w nóż pojawił się w jednej z galerii handlowych Marsylii. Funkcjonariusze użyli broni, kiedy nożownik rzucił się na nich podczas próby aresztowania.

Polski ksiądz zaatakowany w kościele przez nożownika [WIDEO]

Polski ksiądz został zaatakowany przez nożownika w Nicei na południu Francji. Wcześniej francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w galerii handlowej znajdującej się na południu Marsylii. Według źródeł policyjnych, cytowanych przez lokalną stację France 3, mężczyzna uzbrojony w nóż kuchenny wszedł do jednego ze sklepów i zaczął „zachowywać się agresywnie, wypowiadając chaotyczne zdania”.

Następnie nożownik rzucił się na policjantów, którzy próbowali go aresztować. Funkcjonariusze otworzyli ogień i śmiertelnie ranili napastnika. Policja wstępnie wykluczyła podłoże terrorystyczne ataku.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj w północnej dzielnicy Marsylii. Nożownik krzyczący, że działa w „imię Allaha” rzucił się na mężczyznę, który odbierał dzieci z katolickiej szkoły. Ofiara ataku trafiła do szpitala w ciężkim stanie z raną szyi. Policja nadal sprawdza, czy był to islamski akt terrorystyczny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej