RAPORT

Wojna na Ukrainie

Papież spotkał się z żonami oficerów z batalionu Azow

Żony oficerów z pułku Azow (fot. Forum/GUGLIELMO MANGIAPANE/Reuters)
Żony oficerów z pułku Azow (fot. Forum/GUGLIELMO MANGIAPANE/Reuters)

Papież Franciszek spotkał się w środę z żonami dwóch ukraińskich oficerów z batalionu Azow, którego żołnierze bronią się obecnie na terenie stalowni Azowstal w Mariupolu. Młode Ukrainki napisały w ostatnich dniach do papieża i w odpowiedzi otrzymały zaproszenie na audiencję generalną – wyjaśniła Ansa.

„Nasze oczy są wszędzie”. Ukraińcy pokazali atak na rosyjskie jednostki [WIDEO]

Żołnierze ukraińskiej artylerii zniszczyli rosyjskie jednostki w pobliżu miasta Izium w obwodzie charkowskim – poinformowała agencja informacyjna...

zobacz więcej

Do spotkania doszło na zakończenie audiencji na placu Świętego Piotra. Kobiety podeszły do papieża.

Ansa podała, że do Watykanu przybyły Kateryna Prokopenko, żona dowódcy Denysa Prokopenki i Julia Fedosiuk, żona oficera Arsenija Fedosiuka. Ich obecność, jak podkreślono, miała przede wszystkim charakter humanitarny ze względu na sytuację, jaka panuje na terenie zakładu metalurgicznego w Mariupolu.

Przed kilkoma dniami papież otrzymał list z prośbą o podjęcie działań na rzecz ewakuacji i uratowania przebywających tam ludzi.

Charków. Pierwsza taka sytuacja od początku wojny

Po raz pierwszy od 24 lutego, początku rosyjskiej inwazji, żyjemy już od dwóch dni bez zagrożenia ciągłymi ostrzałami wroga; niebawem, gdy nasi...

zobacz więcej

Na audiencji generalnej Franciszek, zwracając się do Polaków, powiedział: „W poniedziałek obchodziliście uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona waszej Ojczyzny”.

– Niech on, niezłomny obrońca Bożego ładu moralnego, szczególnie w tym tygodniu modlitw o powołania wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym” – dodał.

Niemieckich pielgrzymów papież poprosił, by odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej