RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gwiazdor przykleił się do lady w znanej sieci kawiarni. Dołączył do aktywistów

Aktor James Cromwell protestował przeciw dodatkowym opłatom za mleka roślinne (fot. Desiree Navarro/WireImage; TT/peta)
Aktor James Cromwell protestował przeciw dodatkowym opłatom za mleka roślinne (fot. Desiree Navarro/WireImage; TT/peta)

Nietypowy protest w jednej z kawiarni sieci Starbucks. Media obiegło zdjęcie dwóch aktywistów PETA, którzy przykleili swoje dłonie do lady. Demonstranci wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec dodatkowych opłat za mleka roślinne, których domaga się sieć. Okazuje się, że ten temat jest bliski aktorowi Jamesowi Cromwellowi. 82-letni gwiazdor dołączył do tych protestów, przyklejając swoją dłoń do lady nowojorskiej kawiarni.

Zdobył Oscara. Potem uratował krowę i nowo narodzone cielę przed śmiercią w rzeźni [WIDEO]

Dzień po zdobyciu Oscara dla najlepszego aktora za rolę w obsypanym nagrodami „Jokerze”, a następnie wygłoszeniu przemówienia, w którym mówił o...

zobacz więcej

James Cromwell przykleił dłoń do lady w kawiarni w dzielnicy Midtown Manhattan. W drugiej dłoni trzymał kartkę, z której odczytywał swój manifest. Aktor dołączył do aktywistów PETA, którzy sprzeciwiają się naliczaniu dodatkowej opłaty za mleko roślinne w popularnej kawiarnianej sieciówce.

Aktywiści żądają roślinnego w cenie krowiego


Gwiazdor, którego widzowie mają okazję podziwiać chociażby w serialu „Sukcesja”, przytaczał fakty o szkodliwych konsekwencjach produkcji mleka krowiego. Ubolewał, że osoby, które decydują się na jego roślinne alternatywy, płacą więcej.

82-latek, który sam od wielu lat jest weganinem, zarzucił sieci kawiarni dyskryminację osób, które nie mogą lub nie chcą spożywać mleka krowiego.

– Moi przyjaciele z PETA i ja wzywamy Starbucks do zaprzestania karania życzliwych i dbających o środowisko klientów za wybieranie mleka roślinnego – domagał się aktor. Jak relacjonuje cały incydent Page Six, aktorowi towarzyszyli przedstawiciele PETA; manifestacja nie zrobiła jednak na pracownikach kawiarni większego wrażenia.

Bariści pracowali jak gdyby nigdy nic


Policja pouczyła artystę, obyło się bez aresztowania. Cromwell „odkleił” się od lady przy pomocy nożyka.

Zobacz także: Spurek zaprosiła ministra na wegański obiad. „Dziękuję, lubię wątróbkę” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej