RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ponad 100 debat i rezolucji o blokowanie Polsce pieniędzy. „Wszystkie na wniosek partii Tuska”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk zaatakował polityków Solidarnej Polski twierdząc, że to przez nich Unia Europejska blokuje Polsce pieniądze z KPO. – Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo – skomentował europoseł Patryk Jaki i nawiązał do tego, co frakcja Tuska robi w Brukseli i Strasburgu.

Konfederacja i Hołownia w tarapatach. Prof. Chwedoruk o tym, czy się podniosą

Polska 2050 notuje najniższe poparcie od powstania, a Konfederacja z dwucyfrowych wyników spada w okolice progu wyborczego. Prof. Rafał Chwedoruk z...

zobacz więcej

Donald Tusk w opublikowanym w sieci nagraniu skrytykował Zbigniewa Ziobrę i powiedział, że jest on „prawdopodobnie najdroższym ministrem świata”.

Stwierdził, że jedynym sposobem na odblokowanie pieniędzy z KPO jest rezygnacja rządu z „niszczenia wymiaru sprawiedliwości”.

Zobacz także:   Tusk zapewnia, że nie wyrzucał dziennikarzy. Oto lista nazwisk

– Tusk twierdzi dzisiaj, że to przez nas nie ma środków europejskich – powiedział na wspólnej konferencji ze Zbigniewem Ziobrą europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Jak ocenił, trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo. – Dlaczego bezczelne? Bo całe szczęście to jest sprawa zerojedynkowa – zaznaczył.

Patryk Jaki dodał, że ten spór można bardzo łatwo zweryfikować. – Mianowicie głosowaniami. W Parlamencie Europejskim odbyły się tylko w tej kadencji 43 debaty i rezolucje, które nawoływały do tego, żeby Polsce zablokować środki – poinformował.

Po doliczeniu prac w Komisji Europejskiej daje to ponad 100 debat, rezolucji i wniosków wzywających do wstrzymywania należnych naszemu krajowi wypłat.

Zobacz także:  Z tych inwestycji kpili. Gdy rządzili – umarzali długi Gazpromu i blokowali uniezależnienie od Rosji

Wszystkie te wnioski były pisane przez partię Donalda Tuska, czyli EPP (Europejską Partię Ludową) – zaznaczył polityk Zjednoczonej Prawicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej