RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Tusk w cenie buraka”. Kukiz poprze wniosek ws. dymisji Ziobry?

Donald Tusk jak burak? Kukiz ostro (fot.  STR/NurPhoto via Getty Images)
Donald Tusk jak burak? Kukiz ostro (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)

W sprawie wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zagłosuję tak, jak mam w umowie z PiS - powiedział we wtorek Paweł Kukiz. Pytany o słowa Donalda Tuska, który ocenił, że Ziobro jest „najdroższym ministrem świata”, „droższym nawet niż czereśnie”, lider Kukiz’15 stwierdził: „Tusk jest w cenie buraka”. Nie szczędził jednak słów krytyki pod adresem reformy sądownictwa.

Internauci kpią z czereśni po 260 zł za kilo. Ekspert tłumaczy skąd taka cena

Do sieci trafiło zdjęcie z czereśniami sprzedawanymi po 260 zł za kilogram. Wśród internautów zawrzało. Portal Konkret 24 postanowił sprawdzić,...

zobacz więcej

Lider PO Donald Tusk w filmiku, który opublikował we wtorek na Twitterze, zapowiedział złożenie przez klub KO wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski.

Tusk atakuje Ziobrę


– Minister Zbigniew Ziobro, prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy nawet niż czereśnie – powiedział Tusk, nawiązując do zdjęć, które można zobaczyć w internecie, gdzie cena czereśni to 260 zł za kilogram. – Według Polaków Ziobro jest wart 0,7, bo tyle w ostatnim sondażu ma on i jego partia – dodał szef PO.

Swoje wystąpienie przewodniczący Platformy oparł swój przekaz na fake newsie, który zdementował nawet serwis TVN24.

O komentarz do słów Tuska pytany był we wtorek wieczorem w Polsat News Paweł Kukiz.

– Tusk jest mniej więcej w cenie buraka. To są tego typu porównania – stwierdził krótko lider Kukiz’15.

Kukiz nie zrobi „uniku”


Pytany z kolei o to, jak zamierza głosować nad zapowiedzianym przez Tuska wnioskiem o wotum nieufności, Kukiz wyjaśnił, że „nie mogę zrobić uniku”. – Jednym z punktów porozumienia z PiS z czerwca ubiegłego roku jest głosowanie w sprawach personalnych tak samo, jak PiS. Zagłosuję tak, jakie mam zobowiązania, po prostu zgodnie z umową – wytłumaczył. Jednocześnie Kukiz ocenił, że działalność Ziobry w zakresie reformy sądownictwa „nie przyniosła takich rezultatów, jakie powinna była przynieść przed siedem lat”.

Reforma sądów na jaskrawym przykładzie sprawy Kozidrak


– Reforma sądów, która poszła w takim kierunku, że jakaś sędzia wydając wyrok w sprawie Beaty Kozidrak (za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – PAP) w uzasadnieniu wyroku twierdzi, że okolicznością łagodzącą jest dorobek artystyczny pani Kozidrak – to jest kpina. Co to za sąd? – mówił.

Ocenił przy tym, że Izba Dyscyplinarna „niczego nie wniosła”. – Gdyby ta Izba działała, to taka sędzia, która w uzasadnieniu twierdzi, że dorobek artystyczny pijaka za kierownicą to jest okoliczność łagodząca byłaby zdyscyplinowana – powiedział.

Zobacz także: Sędzia, która łagodnie potraktowała Kozidrak, orzekała w sprawie „Froga”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej