RAPORT

Wojna na Ukrainie

Eksplozje, ataki, a ona wciąż powiewa. Flaga Ukrainy nad zakładami Azowstal

Obrońcy Mariupola dalej kontrolują Azowstal (fot. Telegram/@spravdi)
Obrońcy Mariupola dalej kontrolują Azowstal (fot. Telegram/@spravdi)

Sytuacja mieszkańców Mariupola jest katastrofalna. Według ostrożnych szacunków mogło tam już zginąć ponad 20 tys. osób. Tymczasem obrońcy Mariupola wciąż się nie poddają. Na profilu Euromaidan Press pokazano nawet film potwierdzający, że nad zakładami Azowstal dalej powiewa ukraińska flaga.

Negocjacje ws. sankcji przeciwko Rosji. „Nie ma porozumienia w sprawie kolejnego pakietu”

Państwom członkowskim nie udało się porozumieć w niedzielę, podczas planowanej kolejnej rundy negocjacji na szczeblu stałych przedstawicieli w...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Jak zaznaczono, ukraińska flaga wisi nad zakładami, chociaż niebo ciągle rozdziera czerwony blask rakiet, a w powietrzu wybuchają kolejne bomby.

Ponad 100 cywilów wciąż pozostaje w kombinacie Azowstal, który jest ostatnim punktem oporu sił ukraińskich w Mariupolu – poinformował szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko w telewizji.

Zobacz także:   Przymusowe wywózki z Ukrainy do obozów w Rosji. Pentagon zabiera głos

Według niego w całym mieście nadal przebywa do 100 tys. mieszkańców. Przed rozpoczęciem rosyjskiej agresji Mariupol liczył ok. 400 tys. mieszkańców.

Sytuacja mieszkańców Mariupola jest katastrofalna. W ostatnich dniach ewakuowano kilkuset cywilów, którzy przez około dwa miesiące ukrywali się w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie zakładów metalurgicznych Azowstal. Zorganizowanie korytarzy humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.

Zobacz także:   Rzeczniczka MSZ Rosji reaguje na incydent. Kto oblał ambasadora?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej