RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zmarł kolejny syn znanego muzyka. Przyczyna śmierci nie została ujawniona

Jethro Cave  (fot. Stefania D'Alessandro/Getty Images)
Jethro Cave (fot. Stefania D'Alessandro/Getty Images)

Wydaje się, że nad Nickiem Cave'em wisi fatum – siedem lat wcześniej stracił pierwszego syna, Arthura. Australijski muzyk poinformował właśnie, że zmarł jego drugi syn Jethro. Miał 31 lat. Przyczyna jego śmierci nie została ujawniona.

Maneskin uratował ukraińską nastolatkę? Zapadła w śpiączkę na początku wojny

Lekarzom ze szpitala w Turynie udało się wybudzić ze śpiączki nastolatkę, która uległa wypadkowi podczas ucieczki z Ukrainy. Pomogła im w tym......

zobacz więcej

– Z ogromnym smutkiem przyznaję, że mój syn Jethro nie żyje – takie oświadczenie Nick Cave przekazał brytyjskiemu magazynowi muzycznemu „NME”. – W tym czasie będziemy wdzięczni za uszanowanie prywatności rodziny – dodał.

To już drugi syn, którego stracił Cave. W 2015 roku 15-letni Arthur spadł z klifu, będąc pod wpływem LSD. Do tragedii doszło w pobliżu Brighton w Anglii. Śmierć Arthura zainspirowała Cave'a do zrealizowania dwóch albumów – „Skeleton Tree” (2016) i „Ghosteen” (2019).

31-latek cierpiał na schizofrenię


Jeśli chodzi o Jethro, Cave poznał go dopiero, gdy chłopak miał siedem lat. Wychowywał się przy swojej matce, modelce Beau Lazenby, w Melbourne w Australii. Chłopak nosił jej nazwisko. Jethro zajmował się modelingiem, aktorstwem i fotografią. W kwietniu tego roku, trafił do aresztu, po tym, jak pobił swoją matkę. Podczas rozprawy sądowej jego adwokat ujawnił, że 31-latek cierpi na schizofrenię, co, jak wyjaśniał, było przyczyną jego agresji. Został zwolniony za kaucją 5 maja. Po tym, jak sędzia poinstruował go, że musi przejść leczenie związane z nadużywaniem substancji odurzających, a także musi unikać kontaktu z matką przez następne dwa lata.

Zobacz także: Syn Nicka Cave’a spadł z klifu w Brighton. 15-latek zmarł w szpitalu Cave ma jeszcze 31-letniego syna Luca z pierwszego małżeństwa, z brazylijską dziennikarką Viviane Carneiro oraz 22-letniego Earla (brata bliźniaka Arthura), którego doczekał się z obecną żoną, brytyjską modelką, Susie Bick. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej