RAPORT

Wojna na Ukrainie

Müller: Myślę, że realne jest zaakceptowanie KPO w maju

KE wciąż nie zaakceptowała złożonego już ponad rok temu przez rząd KPO (fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)
KE wciąż nie zaakceptowała złożonego już ponad rok temu przez rząd KPO (fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Teraz jestem większym optymistą niż kilka tygodni temu i myślę, że realne jest zaakceptowanie polskiego Krajowego Plany Odbudowy w maju – stwierdził w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Blokada KPO jest nielegalna!” Europosłanka domaga się od KE także odsetek

Anna Zalewska wystosowała list z apelem do Komisarz ds. Konkurencji w sprawie niezwłocznego zaakceptowania polskiego Krajowego Planu Odbudowy oraz...

zobacz więcej

W Polsat News rzecznik rządu został zapytany, czy premier Mateusz Morawiecki ma może w kalendarzu wpisaną wizytę szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen z „zielonym biletem dla polskiego KPO”.

„Wizyty nie ma, przynajmniej na razie. Natomiast jestem większym optymistą niż kilka tygodni temu, gdy byłem tu w studiu, wtedy tonowałem nastroje, że to może jeszcze potrwać. Liczę na to, że to się zbliża i faktycznie jest bliżej, niż nam się wydawało” – powiedział rzecznik rządu.

Dopytywany, czy kwestia zaakceptowania KPO to kwestia maja, Müller odparł: „Myślę, że to jest realne”.

Komisja Europejska wciąż nie zaakceptowała złożonego już ponad rok temu przez rząd Krajowego Planu Odbudowy, czyli dokumentu opisującego sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy UE. Pod koniec października zeszłego roku przewodnicząca KE Ursula von der Leyen postawiła warunek, by w polskim KPO znalazło się zobowiązanie rządu do likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. Prace w tej sprawie nadal toczą się w Sejmie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej