RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tajemnicza śmierć rosyjskiego miliardera. „Sesja z szamanami”

Aleksander Subbotin (fot. Yegor Aleyev / TASS / Forum)
Aleksander Subbotin (fot. Yegor Aleyev / TASS / Forum)

Były dyrektor generalny rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil, miliarder Aleksander Subbotin, zmarł podczas sesji z parą szamanów – informują media. Biznesmen miał być „leczony” trucizną z ropuchy.

Przywódcy G7: Odciąć Rosję od kluczowych usług

Przywódcy krajów G7, którzy w niedzielę rozmawiali podczas wideokonferencji o Ukrainie, zapowiedzieli podjęcie kroków, mających na celu odcięcie...

zobacz więcej

Rosyjskie i ukraińskie media powołując się na wpis na Telegramie kanału informacyjnego Mash podają, że Subbotin zmarł w mieście Mytiszcze w obwodzie moskiewskim w Rosji. Według wstępnych danych, śmierć nastąpiła w trakcie szamańskiej sesji, podczas której miliarder leczył się z choroby alkoholowej.

Kolejny zgon rosyjskiego oligarchy


Rosjanin, który od dawna miał „leczyć się” u szamana Maguy i jego żony, korzystał z ich usług bardzo często. Tym razem biznesmen miał nagle źle się poczuć i doznał ataku serca.

Szamani – opisują media – nie wezwali karetki; po krótkim czasie Subbotin zmarł. Nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną zgonu, ale media twierdzą, że szamani w swoich magicznych praktykach posługiwali się różnymi metodami – na przykład używali trujących ropuch, krwi kogutów i przywoływali duchy.

Aleksander Subbotin to były członek zarządu Lukoil Trading House LLC i brat Valerego Subbotina, byłego wiceprezesa Łukoilu.

Negocjacje ws. sankcji przeciwko Rosji. „Nie ma porozumienia w sprawie kolejnego pakietu”

Państwom członkowskim nie udało się porozumieć w niedzielę, podczas planowanej kolejnej rundy negocjacji na szczeblu stałych przedstawicieli w...

zobacz więcej

Tajemnicze zgony rosyjskich biznesmenów


W ostatnim czasie media informowały o śmierci kilku rosyjskich oligarchów. Pod koniec kwietnia w hiszpańskim mieście Lloret de Mar znaleziono ciało rosyjskiego miliardera Siergieja Protosenii, jego żony i córki. Na ciałach kobiet ujawniono liczne ciosy zadane ostrym narzędziem, a w ogrodzie powieszonego oligarchę, przy którym znaleziono zakrwawioną siekierę.

Wcześniej media informowały o znalezieniu ciała wiceprezesa GazpromBanku Władysława Awajewa, jego żony i 13-letniej córki. Pod koniec stycznia samobójstwo miał popełnić 60-letni menedżer wysokiego szczebla w Gazpromie Leonid Schulman.

Z kolei pod koniec lutego znaleziono ciało Aleksandra Tjuljakowa, byłego menedżera rosyjskiego giganta energetycznego. Trzy dni później powieszonego w brytyjskiej posiadłości odnaleziono Michaiła Watforda, potentata gazowego i naftowego ukraińskiego pochodzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej