RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nigeria: 48 ofiar śmiertelnych ataków w północno-zachodnim stanie Zamfara

Uzbrojeni przestępcy dokonali ataków na trzy wioski w północno-zachodnim stanie Nigerii Zamfara (fot. Olukayode Jaiyeola/NurPhoto via Getty Images)
Uzbrojeni przestępcy dokonali ataków na trzy wioski w północno-zachodnim stanie Nigerii Zamfara (fot. Olukayode Jaiyeola/NurPhoto via Getty Images)

Uzbrojeni przestępcy dokonali ataków na trzy wioski w północno-zachodnim stanie Nigerii Zamfara. Zginęło co najmniej 48 osób – przekazała AFP, powołując się na lokalnych urzędników i mieszkańców zaatakowanych miejscowości.

Scholz zapewnia o solidarności z Ukrainą. „Putin nie wygra tej wojny”

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w telewizyjnym orędziu wygłoszonym w niedzielę 8 maja w rocznicę zakończenia II wojny światowej zapewnił Ukrainę o...

zobacz więcej

Do ataków doszło w wioskach Damri, Sabon Garin i Kalahe w piątek po południu. Najbardziej poszkodowana została Damri, gdzie napastnicy zabili 32 osoby, w tym dwóch policjantów.

– Zaatakowali szpital w Damri i zastrzelili pacjentów tam leczonych. Spalili też samochód policyjny – powiedział AFP urzędnik dystryktu Bakura w Zamfarze.

Jak podała AFP, do zaatakowanych okolic wysłano żołnierzy, którzy przepędzili przestępców. – Przybycie żołnierzy zmusiło bandytów do odwrotu, pozostawili za sobą bydło i żywność, które zrabowali – powiedział francuskiej agencji mieszkaniec Damri.

Środkowa oraz północno-zachodnia część Nigerii są od lat nękane przez ataki uzbrojonych grup przestępczych zwanych „bandytami”, które dopuszczają się grabieży, porwań oraz morderstw. Na początku stycznia w stanie Zamfara zginęło ponad 200 mieszkańców wsi.

Zobacz także: Ukraina: Duże straty wśród rosyjskich oficerów. Skąd się biorą?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej