RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje prof. Paruch. Był szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych

Nie żyje prof. Waldemar Paruch (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
Nie żyje prof. Waldemar Paruch (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Zmarł Waldemar Paruch, naukowiec, działacz społeczny, były szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych. O jego śmierci poinformował na Twitterze szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Zmarłego pożegnali między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Prof. Paruch: PiS wygrało teraz w pokoleniu, które wyniosło do władzy Tuska

PiS wygrało wybory w przytłaczającej większości okręgów, w pięciu tylko przegrało. Dzięki kampanii wyborczej, realizowanej przez prezesa Jarosława...

zobacz więcej

„Prof. dr hab. Waldemar Paruch odszedł do Wieczności dziś wieczorem. Żegnamy wielkiego Polaka, politologa i polityka, ogromnie zasłużonego dla Polski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie” – napisał na Twitterze szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zmarłego pożegnał między innymi prezydent Andrzej Duda. „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu prof. Waldemara Parucha. Polska straciła zaangażowanego naukowca i eksperta ale przede wszystkim Patriotę całym sercem i duchem oddanego Rzeczypospolitej. Odszedł przedwcześnie, miał tylko 57 lat. Będzie Go brakowało. R.I.P.” – napisał na Twitterze.

„Dzisiejszego wieczora odszedł od nas prof. Waldemar Paruch, wybitny naukowiec, wrażliwy społecznik, zasłużony Polak. Będzie nam brakowało jego mądrości i błyskotliwego umysłu. Niech spoczywa w pokoju” – napisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Prof. Waldemar Paruch urodził się w Lublinie. Był naukowcem, działaczem społecznym, inicjatorem powołania i byłym szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych oraz historykiem związanym z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prof. Paruch był nie raz gościem programów Telewizji Polskiej; komentował różne wydarzenia polityczne.

Miał 57 lat.

Zobacz także: Prof. Paruch o wyzwaniach stojących przed rządzącymi: Bez tego mogą mieć problemy


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej