RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mariupol: Dramatyczne wezwanie o pomoc dla obrońców Azowstalu

Znajdujący się na terenie Azowstalu ukraińscy żołnierze wystosowali pilne wezwanie o pomoc (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)
Znajdujący się na terenie Azowstalu ukraińscy żołnierze wystosowali pilne wezwanie o pomoc (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)

Po ewakuacji ostatnich cywilów z oblężonej przez wojska rosyjskiej huty Azowstal znajdujący się tam ukraińscy żołnierze wystosowali pilne wezwanie o pomoc.

Tak Rosjanie niszczyli Azowstal. Zdjęcia pokazują kolejne etapy

Kolejne etapy niszczenia kombinatu Azowstal, który jest ostatnim punktem oporu sił ukraińskich w portowym mieście Mariupol, pokazują zdjęcia...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

Dowódca 36. brygady piechoty morskiej Serhij Wołynśkyj napisał na Facebooku, że może mieć tylko nadzieję na cud.

„Aby siła wyższa znalazła rozwiązanie, które nas uratuje!” – napisał Wołynśkyj i dodał: „Wygląda na to, że trafiłem do jakiegoś piekielnego reality show, gdzie my walczymy o nasze życie, a cały świat ogląda tę ciekawą sztukę!”.

Mariupol od tygodni znajduje się niemal całkowicie pod rosyjską kontrolą. Oddziały ukraińskie znajdują się w odległości około 100 kilometrów i nie są w stanie pomóc pozostałym w zniszczonym mieście żołnierzom.

Ukraiński Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w sobotę o negocjacjach dotyczących ewakuacji rannych, personelu medycznego i pozostałych żołnierzy. Strona rosyjska wielokrotnie zapowiadała, że nawet w przypadku poddania się ukraińskich żołnierzy, zostaną oni wzięci do niewoli.

Według doniesień z Kijowa i Moskwy w sobotę ewakuowano przebywające na terenie huty kobiety, dzieci i osoby starsze. W trakcie ewakuacji zginęło trzech ukraińskich żołnierzy, a sześciu zostało rannych – poinformował Wołynśkyj.

Zobacz także: Ukraina: Kolejne ofiary cywilne rosyjskich ostrzałów na wschodzie i południu kraju

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej