RAPORT

Wojna na Ukrainie

Poznań: Dziewczynka postrzelona metalowymi kulkami. Poszkodowanych może być więcej

Sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Poznańska policja zatrzymała w piątek wieczorem 3 osoby w związku z postrzeleniem dziewczynki metalowymi kulkami. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która została zaatakowana w podobny sposób. Policja prosi o kontakt świadków, a także osoby, które mogły zostać zranione przez sprawców.

Tragiczny pożar w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka

5-letnia dziewczynka zginęła w nocnym pożarze w Kole (wielkopolskie). Z ogniem walczyło na miejscu 6 zastępów. Okoliczności pożaru będą wyjaśniane.

zobacz więcej

Do zranienia dziewczynki doszło w czwartek w godzinach przedpołudniowych na osiedlu Lecha w Poznaniu. 8-latka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka mogła wrócić z rodzicami do domu.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że dziecko zostało najpewniej postrzelone metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia. Trwały poszukiwania sprawców.

W sobotę przed południem policja poinformowała, że w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby. Do zatrzymania doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu. W mieszkaniu policjanci znaleźli kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków.

Zatrzymani to dwóch mężczyzn w wieku 40 i 20 lat, oraz 17-latka; wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw (początkowo policja podawała, że zatrzymani to 40-latek oraz dwoje 17-latków, później zweryfikowano tę informację). W toku policyjnych czynności okazało się także, że 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

Uderzył w autobus. Gdy uciekał, z hukiem rozbił się pod drzwiami komendy [WIDEO]

W piątek o godzinie 4.30 rano oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaniepokoił huk dobiegający sprzed jednostki. Okazało się, że...

zobacz więcej

– Dziś od samego rana trwają przesłuchania zarówno zatrzymanych, jak i świadków. Ustalany jest także udział każdej z tych zatrzymanych osób w tej sprawie – od tego będzie też zależało, jakie zostaną im przedstawione zarzuty – powiedziała w sobotę mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

– Przeprowadzona zostanie także ekspertyza zabezpieczonej broni, jak również czekamy na opinię dotyczącą obrażeń dziewczynki – dodała.

Mróz wskazała, że śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcy mogli już wcześniej zranić prawdopodobnie z broni gazowej w podobny sposób inne osoby.

– Po nagłośnieniu sprawy, już wczoraj w trakcie czynności wykonywanych na miejscu tego zdarzenia, na boisku szkolnym, zgłosiła się do nas kolejna osoba, mieszkanka osiedla, która poinformowała, że ją także spotkała podobna sytuacja. W związku z tym prosimy o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie przebywając w tym rejonie mogli zostać uderzeni lub zranieni przez sprawców – powiedziała Mróz.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności i zebraniu dowodów, sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Śledczy zapowiadają, że będą wnioskować o tymczasowy areszt.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej