RAPORT

Wojna na Ukrainie

Orbital Assembly uruchomi nie jedną, a dwie stacje dla kosmicznych turystów

Futurystyczna koncepcja składająca się z kilku kolistych modułów połączonych szybami windy (fot.  Orbital Assembly Corporation)
Futurystyczna koncepcja składająca się z kilku kolistych modułów połączonych szybami windy (fot. Orbital Assembly Corporation)

Pierwszą już za trzy lata! Amerykańska firma ujawniła nowe informacje w sprawie kosmicznego hotelu na orbicie Ziemi. Według wcześniejszych zapowiedzi, pierwszy z nich miał powstać w 2027 roku. Zaplanowano jednak mniejszy, który otworzy się szybciej.

Naukowcy znaleźli potężny system wodny pod Antarktydą [WIDEO]

W osadach pod lodowcem Antarktydy naukowcy znaleźli potężny system cyrkulującej wody głęboki nawet na 2 km. Może mieć on znaczenie dla ruchu mas...

zobacz więcej

Futurystyczna koncepcja, zwana Stacją Von Brauna, składająca się z kilku kolistych modułów połączonych szybami windy, została pierwotnie ogłoszona przez – kalifornijską firmę Gateway Foundation. Według serwisu CNN Travel, plany te przejęła obecnie inna firma – Orbital Assembly Corporation. I nie zamierza ona poprzestać na jednym „kosmicznym hotelu”, a na całym „parku biznesowym”, czyli mają zostać stworzone dwa obiekty o przeznaczeniu... turystyczno–biurowym.

Ten większy, Voyager Station, pomieści 400 osób i zacznie działać faktycznie w 2027 roku. Drugi, mniejszy, Pioneer Station, pomieści 28 osób. Otwarcie tego obiektu wyznaczono na rok 2025.

Według Tima Alatorre'a, dyrektora operacyjnego Orbital Assembly, zarówno powierzchnie biurowe, jak i turystyczne mają być dostępne na Pioneer Station, jak i Voyager Station.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej