RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były reprezentant Polski ostro o Trzaskowskim i Kuleszy. „Pokazali swoją niedojrzałość”

Kilkanaście tysięcy kibiców Lecha nie zostało wpuszczonych na PGE Narodowy (fot. PAP/Paweł Supernak)
Kilkanaście tysięcy kibiców Lecha nie zostało wpuszczonych na PGE Narodowy (fot. PAP/Paweł Supernak)

Nie milkną echa skandalu, który miał miejsce podczas finału Pucharu Polski, gdy na stadion nie zostali wpuszczeni kibice Lecha Poznań. Głos w sprawie zabrał Łukasz Kadziewicz, który w felietonie opublikowanym na łamach „Przeglądu Sportowego” skrytykował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i prezesa PZPN Cezarego Kuleszę. „Pokazali nam swoją niedojrzałość” – powiedział były reprezentant Polski w siatkówce.

Królewscy wbrew wszystkiemu. Dlaczego Real wygrywa?

W ciągu ostatniej dekady wydali na transfery mniej niż Crystal Palace, Brighton czy Wolverhampton. Przed sezonem tylko najwięksi optymiści mogli...

zobacz więcej

Co takiego wydarzyło się przed meczem finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa, pisaliśmy TUTAJ.

W efekcie niewpuszczenia grupy kilkunastu tysięcy kibiców z Poznania pod stadionem doszło do zamieszek. Zatrzymano ponad 20 osób, dwóch policjantów zostało rannych i ucierpiał jeden policyjny koń.

Prezydent Trzaskowski przekonywał, że decyzję o zakazie wnoszenia flag o wymiarach większych niż 2x1,5 m podjęła Straż Pożarna.

Z kolei Cezary Kulesza twierdził, że próbował wpłynąć na zmianę decyzji, a w efekcie zagroził, że kolejne finały Pucharu Polski nie będą odbywać się w Warszawie. Na nic to się jednak zdało, bo kibice i tak nie weszli na stadion. „Tak potężnego dania ciała i późniejszej spychologii naprawdę już dawno nie widziałem” – napisał Kadziewicz.

Były wicemistrz świata w siatkówce skrytykował Trzaskowskiego i Kuleszę. „Pan Cezary Kulesza do końca trzymał w niepewności kilkanaście tysięcy kibiców Lecha Poznań, którzy wybrali się na mecz do Warszawy. Prowadzenie dialogu z prezydentem miasta stołecznego panem Rafałem Trzaskowskim okazało się niemożliwe. Konsekwencją tego było pałowanie, policjanci na koniach i użycie gazu. (…) Obrazili kibiców i pokazali nam wszystkim swoją niedojrzałość oraz indolencję” – czytamy na łamach „PS”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej