RAPORT

Pogarda

Biedroń żąda ukarania Polski za budowę zapory i problemy zwierząt. „Na co czekacie?”

Najnowsze

Popularne

Białoruski reżim wysyła do Polski tysiące nielegalnych imigrantów, a rząd Zjednoczonej Prawicy buduje zaporę. – Nie po to obalaliśmy mur berliński, żeby w innym miejscu Europy wznosić kolejny mur – apelował w Parlamencie Europejskim Robert Biedroń z Lewicy. Zaznaczał, że budowa powoduje cierpienie zwierząt, a Unia biernie się temu przygląda. Skrytykował siedzącą obok komisarz i pytał urzędników: „Dlaczego łamiecie unijne prawo? Na co czekacie?”

Kolejny odtajniony dokument. „Zbliżanie Polski i Rosji dzięki Tuskowi”

Wojskowi dyplomaci z Polski stacjonujący w Moskwie informowali w 2008 r., że prorosyjska polityka Donalda Tuska jest przyjmowana na Kremlu z...

zobacz więcej

W Parlamencie Europejskim zorganizowano debatę ws. budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej w Puszczy Białowieskiej.

Głos w dyskusji zabrał m.in. Robert Biedroń. Europoseł Lewicy porównał mur na granicy Polski i Białorusi do tego, który Donald Trump chciał postawić wzdłuż południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także:   Z tych inwestycji kpili. Gdy rządzili – umarzali długi Gazpromu i blokowali uniezależnienie od Rosji

– Ludzie zawsze znajdą sposób, żeby przeskoczyć każdy mur. Żeby znaleźć bezpieczniejsze miejsce. Zwierzęta nie są w stanie sobie w ten sposób poradzić. Żaden mur nie powstrzymał jeszcze migracji – alarmował Biedroń.

Zwracając się do europarlamentarzystów zaznaczył, że Puszcza Białowieska już niebawem może przestać istnieć. – Mur spowoduje nieodwracalne zmiany dla środowiska niszcząc szlaki migracyjne zwierząt chronionych – zaznaczał.

Robert Biedroń w ostrych słowach zwrócił się do unijnej komisarz. Ocenił, że nie podejmując w tej sprawie stanowczych działań, Komisja Europejska łamie unijne prawo.

– Dlaczego łamiecie unijne prawo? Na co czekacie? – pytał zaznaczając, że przeciwko Polsce powinna zostać wszczęta procedura naruszeniowa. Przekonywał, że budowy zapory nie chcą nie tylko organizacje pozarządowe i naukowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy regionu.

Tusk o rosyjskich gwałcicielach: W jakimś sensie wyzwalali

W 2009 r. na spotkaniu z Władimirem Putinem szef PO Donald Tusk mówił, że „żołnierze radzieccy wyzwalali Polskę spod okupacji hitlerowskiej”....

zobacz więcej

Nie po to obalaliśmy mur berliński, żeby w innym miejscu Europy wznosić kolejny mur – mówi Biedroń.

– Gdzie byliście państwo, jak budowano Nord Stream I i Nord Stream II, degradując przy tym ekosystem Bałtyku? – pytała w odpowiedzi europosłanka PiS Anna Zalewska.

Zobacz także:   Tusk zapewnia, że nie wyrzucał dziennikarzy. Oto lista nazwisk

– Dziś przeszkadza wam budowa muru na polsko-białoruskiej granicy. Gdyby nie wasza polityka ustępstw w stosunku do Putina, mur nie byłby potrzebny – oceniała wskazując, że nie mamy do czynienia z naturalną migracją społeczną, lecz sztucznie wytworzoną akcją służb reżimów rosyjskiego i białoruskiego toczących wojnę militarną z Ukrainą i wojnę hybrydową z Unią Europejską.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej