RAPORT

Pogarda

Petru miał wymienić jeden swój sukces. Chwila milczenia i... [WIDEO]

Ryszard Petru (fot. Radio ZET)
Ryszard Petru (fot. Radio ZET)

Najnowsze

Popularne

Ryszarda Petru w Radiu ZET oskarżył rządzących, że inflacja w Polsce wyrwała się spod kontroli. Skrytykował też propozycje Donalda Tuska. Gdy padło pytanie o „jedną inicjatywę”, która zakończyła się sukcesem, Petru po chwili milczenia wymienił „promowanie wejścia Polski do strefy euro”.

Wpadka Ryszarda Petru. Zrobił literówkę we własnym nazwisku

Ryszard Petru na Twitterze napisał, że na nazwisko ma „Peru”. Kierując do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oficjalne poselskie pismo w związku z...

zobacz więcej

Zdaniem Ryszarda Petru inflację „bardzo trudno w tym momencie zatrzymać”. Jego zdaniem działania trzeba było podjąć wcześniej poprzez... podwyższanie stóp procentowych.

Recepta Petru dla kredytobiorców


Pytany o receptę na pomoc znajdującym się w coraz trudniejszej sytuacji polskim kredytobiorcom, Ryszard Petru proponuje wydłużenie okresu spłaty zobowiązać wobec banku. – Wydłużyć, czyli żeby rata miesięczna spadła. Tym powinna się zająć Komisja Nadzoru Finansowego – ocenia.

Karci też projekty zgłaszane m.in. przez Platformę Obywatelską.

– Przerażają mnie niektóre pomysły opozycyjne. Na przykład zamrożenie marż kredytowych czy WIBOR-u. Nie można mieć ciastka i je zjeść. Na rynku jest za dużo pieniądza. Trzeba zdusić popyt, bo jest za wysoki – powiedział.

Tusk doprowadziłby do 20-proc. inflacji?


Przyznał też, że nie jestem zwolennikiem 20-proc. podwyżek (taki postulat zgłaszał Donald Tusk wobec pracowników sfery budżetowej), bo „one są receptą na 20-proc. inflację”. W wywiadzie padło m.in. pytanie, o ile wzrosła rata kredytu Nowoczesnej po podwyżkach stóp procentowych. – Załóżmy, że dwukrotnie, jeśli chodzi o odsetki – ocenił były szef partii. Dodał jednak, że nie zna obecnego poziomu zadłużenia.

„Sukces” byłego lidera Nowoczesnej


Petru poproszono też, by wymienił „jedną inicjatywę polityczną, z której jest szczególnie dumny i która zakończyła się sukcesem”.

Petru chciał zakpić z PiS. Wybrał zdjęcie związane z zamachem na Jana Pawła II

Ryszard Petru odnosząc się do zaprezentowanego niedawno programu „Polski Ład” postanowił kolejny raz zaatakować rządzących. Na Twitterze...

zobacz więcej

– Uważam, że jedną z takich inicjatyw było promowanie wejścia Polski do strefy euro – odpowiedział po chwili zastanowienia.

– Ale nie jesteśmy w strefie euro – odnotowała prowadząca rozmowę dziennikarka.

– Ale dzisiaj większość Polaków jest „za”. Gdy ja o tym mówiłem większość była „przeciw”. To relatywny sukces. (…) Byłem w opozycji, więc ciężko mówić o sukcesach parlamentarnych – tłumaczył szef Instytutu Myśli Liberalnej.

Zobacz także: Petru wraca do polityki. Szef partii zdradził szczegóły

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej