RAPORT

Pogarda

Kanclerz Niemiec nie pojedzie na Ukrainę. Zdecydował, kogo tam wyśle

Kanclerz Olaf Scholz (fot. EPA/FILIP SINGER, PAP/EPA.)
Kanclerz Olaf Scholz (fot. EPA/FILIP SINGER, PAP/EPA.)

Najnowsze

Popularne

Kanclerz Olaf Scholz ogłosił w czwartek wieczorem na wspólnej konferencji prasowej z premierem Czech Petrem Fialą w Berlinie, że wkrótce do Kijowa uda się minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock.

Europosłowie PO, Lewicy i Polski 2050 poparli dalsze blokowanie KPO dla Polski

„Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców oraz wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą...

zobacz więcej

Agencja AFP twierdzi, że prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier kilka godzin rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Według agencji powołującej się na źródło w kancelarii Steinmeiera Zełenski zaprosił niemieckiego prezydenta i Olafa Scholza do Kijowa.

Zobacz także  Wielki test dla Unii. Apel z Polski o sankcje dla słynnego kanclerza Niemiec

Prezydent Niemiec chciał wziąć udział w wizycie w Kijowie już 13 kwietnia wraz z m.in. prezydentem Polski Andrzejem Dudą, ale - jak powiedział - Kijów nie życzył sobie jego wizyty.

Tusk pochwalił się dziennikarzom gazem z „zachodniego kierunku”. Putin musi mieć ubaw

– Doprowadziliśmy do rewersu fizycznego na Jamale, więc możemy tym gazociągiem brać gaz także z zachodniego kierunku, a nie tylko ze wschodniego –...

zobacz więcej

Dziennik „Bild” informował, powołując się na informacje z ukraińskich kręgów rządowych, że Zełenski nie chciał się z spotkać z niemieckim prezydentem ze względu na jego bliskie stosunki z władzami Rosji w ostatnich latach; Steinmeier był również uważany za architekta przyjaznej Moskwie polityki Berlina.

Zobacz także:   Potworne obrazki. Zniszczyli dom 97-letniego weterana

Wielokrotnie popierał również budowę gazociągu Nord Stream 2, który omijał Polskę i państwa bałtyckie, a jeszcze bardziej uzależniał Europę od Władimira Putina.

Z powodu tego afrontu, kanclerz Scholz wielokrotnie deklarował, że on sam na razie nie zamierza jechać na Ukrainę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej