RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Europosłowie PO, Lewicy i Polski 2050 poparli dalsze blokowanie KPO dla Polski

Eurodeputowani w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Eurodeputowani w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców oraz wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą KE do dalszego blokowania KPO dla Polski” – skomentowała na Twitterze Beata Szydło. Europosłanka PiS podobnie jak inni przedstawiciele tej partii, była za uruchomieniem funduszy dla naszego kraju. Jak głosowali inni europosłowie z Polski?

Tusk zapewnia, że nie wyrzucał dziennikarzy. Oto lista nazwisk

Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Lublina. Podczas przemówienia stwierdził, że za jego rządów dziennikarze o prawicowych poglądach nie byli...

zobacz więcej

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce została przyjęta. Europosłowie wezwali KE i Radę do podjęcia bardziej stanowczych kroków oraz dalszego blokowania Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 426 posłów; 133 było przeciw; 37 wstrzymało się od głosu.

W przegłosowanym dokumencie eurodeputowani wyrazili zadowolenie, że francuska prezydencja w Radzie UE wznowiła przeprowadzanie wysłuchań na mocy art. 7 ust. 1 Traktatu. Wezwali Radę do zademonstrowania „prawdziwego zaangażowania” i poczynienia „znaczących postępów” w celu ochrony wartości europejskich.

Podkreślili, że „niewdrożenie przez Węgry i Polskę licznych wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest niedopuszczalne”.

„Bez złudzeń, plan głodzenia finansowego oraz grillowania Polski przez KE trwa” – ocenił europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

„Ylva Johansson⁩, komisarz ds. wewnętrznych UE, mówi, że nie będzie nowych środków na uchodźców z Ukrainy ani pieniędzy z covidowego Funduszu Odbudowy na KPO” – dodał.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk napisał, że za rezolucją głosowali m.in. Danuta Hubner z PO, Leszek Miller i Robert Biedroń z Lewicy czy Róża Thun reprezentująca Polskę 2050.

„Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina!” – oceniła z kolei Beata Szydło.

„Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców i wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą KE do dalszego blokowania KPO dla Polski, a nawet do odbierania innych środków” – zaznaczyła. „Parlament nie odpuszcza polskiej praworządności!” – pochwalili się z kolei europosłowie Lewicy.

Jak zaznaczyli, nie ma pieniędzy bez praworządności. W czwartek to nie koniec debat PE o Polsce. Europosłowie mają również całą listę zarzutów o to, jak Polska postępuje wobec imigrantów przywożonych na naszą granicę przez białoruski reżim.

„Dziś w Parlamencie Europejskim nie jest potrzebna debata o murze przy granicy z Białorusią, lecz konkretna dyskusja na temat wsparcia dla Polski i innych państw pomagającym uchodźcom z Ukrainy” – ocenił w sieci Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej