RAPORT

Pogarda

Kolejny ogromny pożar w Rosji [WIDEO]

Trwa gaszenie ognia (fot. Twitter/@UKRINFORM)
Trwa gaszenie ognia (fot. Twitter/@UKRINFORM)

Najnowsze

Popularne

W strefie przemysłowej w rosyjskim Dzierżyńsku (w obwodzie niżnonowogrodzkim) wybuchł pożar, który objął powierzchnię około 2 tys. m. kw. Pali się zbiornik z rozpuszczalnikiem. Nie ma informacji o ofiarach. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać kłęby czarnego dymu i płomienie.

Duży pożar magazynu ropy na terenie okupowanym przez Rosjan [WIDEO]

W okupowanej przez siły rosyjskie Makiejewce w obwodzie donieckim wybuchł nad ranem pożar magazynu ropy – donoszą ukraińskie media. Nie ma na razie...

zobacz więcej

Według rosyjskich władz nie ma zagrożenia dla miejscowej ludności. W gaszeniu pożaru i usuwaniu jego skutków bierze udział 55 osób i 17 jednostek sprzętu – poinformowano.

Nie przekazano, jakie są przyczyny pożaru. Na miejsce przyjechał szef regionalnego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych.

Dzierżyńsk – jak podają ukraińskie media – jest wymieniany jako główny ośrodek przemysłowy regionu Niżny Nowogród. Funkcjonuje tam kilka przedsiębiorstw zbrojeniowych Federacji Rosyjskiej.

Nad ranem media informowały, że w okupowanej przez siły rosyjskie Makiejewce w obwodzie donieckim na Ukrainie wybuchł pożar magazynu ropy. Nie ma na razie informacji o ofiarach.

Również w środę informowaliśmy, że pod Moskwą płonęły samochody pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Z kolei nocy z poniedziałku na wtorek pożar wybuchł w rosyjskim kompleksie magazynów Atlant Park. Ogień zajął powierzchnię co najmniej 34 tysięcy metrów kwadratowych.

Kilka dni temu pożar wybuchł w elektrowni GRES-2 położonej na rosyjskiej wyspie Sachalin na Oceanie Spokojnym. Elektrownia cieplna Sachalin GRES-2 o mocy 120 MW została oddana do użytku w 2019 roku. Roczna produkcja wynosi 840 mln kWh, co odpowiada jednej trzeciej zapotrzebowania Sachalinu na energię elektryczną.

W ostatnich tygodniach doszło m.in. do pożaru na terenie obiektu wojskowego w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, a w obwodzie kurskim częściowo zawalił się most kolejowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej